آمار تفکیکی واکسیناسیون شهرهای استان خوزستان اعلام شد + عکس
آمار تفکیکی واکسیناسیون شهرهای استان خوزستان اعلام شد + عکس

واکسیناسیون در استان خوزستان با سرعت مناسبی در حال پیگیری است و در این زمینه در برخی از شهرهای استان، استقبال مناسبی از امر واکسینسیون انجام شده است و در برخی دیگر استقبال مناسب نبوده است. به گزارش عصر اولین ها واکسیناسیون کرونا در استان خوزستان از مرز ۲ دوز فراتر رفته است و پیش […]

واکسیناسیون در استان خوزستان با سرعت مناسبی در حال پیگیری است و در این زمینه در برخی از شهرهای استان، استقبال مناسبی از امر واکسینسیون انجام شده است و در برخی دیگر استقبال مناسب نبوده است.

به گزارش عصر اولین ها واکسیناسیون کرونا در استان خوزستان از مرز ۲ دوز فراتر رفته است و پیش بینی شده در طی یک ماه آینده به مقاومت ۷۵ درصدی در مقابل ویروس کرونا در استان خوزستان دست پیدا کنیم.

براساس اعلام مرکز بهداشت استان خوزستان، مجموعاً در استان ۲ میلیون و ۹۶ هزار و ۷۶ دوز واکسن مرحله اول و دوم در استان خوزستان تزریق شده است که از این تعداد یک میلیون و ۳۴۰  هزار و ۴۸۱ دوز مرحله اول و ۷۵۵ هزار و ۵۹۵ دوز مرحله دوم بوده است.

از میان شهرهای استان خوزستان، شهرستان بهبهان با استقبال بیش از ۶۳ درصدی از واکسن مرحله اول و شهرستان اندیمشک با استقبال ۳۵ درصدی از واکسن مرحله دوم بالاترین میزان استقبال از واکسن و شهرستان شادگان با زیر ۱۵ درصد کمترین میزان استقبال از واکسن را در استان خوزستان دارا هستند.

براساس این آمار، مجموعاً به طور میانگین ۴۱ درصدی از واکسن مرحله اول و میزان ۲۳ درصدی از واکسن مرحله دوم، آمار استقبال در استان خوزستان به ثبت رسیده است.

بالاترین میزان واکسیناسیون نیز در مرکز بهداشت شرق اهواز با تعداد ۳۷۶ هزار و ۸۴۵ دوز واکسن و سپس مرکز بهداشت غرب اهواز با ۲۹۹ هزار و ۴۴ دوز واکسن و سپس مرکز بهداشت آبادان با ۱۴۴ هزار و ۳۱ دوز واکسن، مقام‌های اول تا سوم بالترین میزان تزریق واکسن در استان را دارا هستند.

کمترین میزان واکسیناسیون ضدکرونا در استان خوزستان نیز متعلق به شهرهای حمیدیه با ۸ هزار و ۳۰۱ دوز واکسن، شهرستان آغاجاری با ۹ هزار و ۴۳ دوز  و شهرستان اندیکا با ۹ هزار و ۱۶۸ دوز واکسن به ترتیب در مقام های اول تا سوم کمترین میزان دوز تزریق شده را ثبت کردند.

  • منبع خبر : تسنیم