اجرای تئاتر خیابانی راهیان نور توسط هنرمندان خوزستانی
اجرای تئاتر خیابانی راهیان نور توسط هنرمندان خوزستانی
یادمان‌های دفاع مقدس با اجرای تئاتر خیابانی توسط گروه "آئین مردم" پذیرای کاروان‌های راهیان نور هستند.

عصر اولین ها// یادمان‌های دفاع مقدس با اجرای تئاتر خیابانی توسط گروه “آئین مردم” پذیرای کاروان‌های راهیان نور هستند.

 گروه تئاتر “آئین مردم” اولین گروه نمایشی است که در سالهای ابتدایی شروع اعزام کاروانهای راهیان نور، اجرا های تئاتر خیابانی و محیطی در یادمان های دفاع مقدس خوزستان را در کارنامه دارد.

 امسال نیز از ۲۲ اسفند همزمان با گرامیداشت روز شهدا با اجرای ۴ نمایش خیابانی و محیطی در یادمان های دفاع مقدس خوزستان همچون “گلزار شهدای هویزه” یادمان شهدای “نهر خین”؛ “موزه جنگ خرمشهر” و یادمان شهدای “شلمچه” میزبان زائران مناطق عملیاتی و کاروان‌های راهیان نور هستند.

در این اجراها که ۲۲ اسفند از گلزار شهدای هویزه آغاز شده است، نمایش‌های خیابانی ومحیطی “پناهنده” و “قهرمان شماکیه؟”؛پرفورمنس “سرداران بی نشان” و “سرباز وطن”با استقبال بی نظیر مخاطبان مواجه شدند.

مصطفی بوعذار مدیر گروه تئاتر “آیین مردم” گفت: جریان عظیم و مردمی راهیان نور در استان خوزستان فرصتی کم نظیر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدای شاخص خوزستان است و بخشی از هنرمندان این گروه عضو پرافتخارخانواده‌های شهدا وایثارگران هستند که در این دوره از اجرا های راهیان نور حضوری فعال دارند .

این کارگردان تئاتر خوزستان افزود: علی رغم مکاتبات متعدد برای برگزاری “همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور” متأسفانه حمایتی برای اجرای این رویداد در خوزستان از سوی مدعیان فرهنگ و هنر انقلابی صورت نگرفت وگویا اولویت آنها فقط “استوری” کردن عکس شهداست؛ با این وجود هنرمندان گروه تئاتر آیین مردم بر اساس اعتقاد و بضاعت موجود وهمچنین تولیدات انجام شده گروه،چهار نمایش را برای اجرا در ۴ یادمان دفاع مقدس خوزستان طراحی و برنامه ریزی نموده است.

 اجراهای هنرمندان گروه تئاتر آئین مردم تا پایان اسفند در یادمان های دفاع مقدس خوزستان ادامه دارد.

  • منبع خبر : فارس