استقرار بالگردها استندبای در دو شهرستان جهت اطفای حریق جنگلها
استقرار بالگردها استندبای در دو شهرستان جهت اطفای حریق جنگلها

شهر اولین ها//  مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از استقرار دو بالگرد استندبای جهت مقابله با حریق جنگلهای استان خبر داد و افزود: در پنج ماه اول امسال بیش از ۵۰۰ درصد آتش سوزی جنگل های کشور به استان خوزستان اختصاص داشت.  به گزارش شهر اولین ها، کیامرث حاجی زاده پیش از ظهر امروز شنبه در […]

شهر اولین ها//  مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از استقرار دو بالگرد استندبای جهت مقابله با حریق جنگلهای استان خبر داد و افزود: در پنج ماه اول امسال بیش از ۵۰۰ درصد آتش سوزی جنگل های کشور به استان خوزستان اختصاص داشت. 

به گزارش شهر اولین ها، کیامرث حاجی زاده پیش از ظهر امروز شنبه در کارگاه تخصصی آموزشی پیشگیری و مدیریت حریق در سالن امام رضا (ع) شهرک نفت اهواز با گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اظهار کرد: استان خوزستان کلکسیونی از بحران های متعدد را با توجه به شرایط اقلیمی دارد؛ یکی از معضلات بحث زیرساخت ها در این استان است.
وی افزود: خوزستان در بخش زیرساختی دچار مشکل است و خیلی از زیرساخت ها قبل از انقلاب فراهم شده بود ولی بعد از جنگ تحمیلی نه تنها ترمیم نشد و توسعه پیدا نکرد بلکه در اثر جنگ دچار فرسایش هم شد.
حاجی زاده با اشاره به اینکه در بحث آب، برق، فاضلاب و سایر بخش های زیرساختی دچار مشکل هستیم، افزود: متأسفانه هیچ گونه پایگاه اطفای حریق در حوزه جنگل ها و حتی صنعتی (مادر صنعت در پتروشیمی، نفت، فولاد هستیم) ندارد.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با تأکید بر اینکه استانی که باید به هواپیمای آب پاش مجهز باشد، از امکانات اولیه اطفای حریق در حوزه صنعتی به ویژه صنعتی و نفت و پتروشیمی برخوردار نیست، عنوان کرد: امروز شاهد رونمایی از دو بالگرد استندبای به صورت مستقر در استان خوزستان خواهیم بود تا از این به بعد هلی برد نیرو و یا آب پاشی را به موقع انجام دهیم. یکی از آنها در هوانیروز مسجدسلیمان و دیگری در اهواز یا دزفول مستقر می شود.
حاجی زاده بیان کرد: در پنج ماه اول امسال بیش از ۵۰ درصد حریق های کشور به استان خوزستان اختصاص داشت. البته امسال در بحث عرصه هایی که دچار حریق شد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.
وی بیان کرد: مردم، سازمان های مردم نهاد، نیروی انتظامی، نیروهای بسیج، ارتش و سپاه همه پای کار بودند و با دست خالی به اطفای حریق می پرداختند. کاهش عرصه های دچار حریق در سال جاری به دلیل اقدام به موقع نیروها بوده است. مسئولان ملی باید در خوزستان به دو بخش اطفای حریق و سیلاب کمک های ویژه ای داشته باشند. باید در این دو زمینه فکری اساسی برای استان خوزستان داشت چون تمام مدل های آب و هوایی را دارد.
این کارگاه با هدف آموزش و اطلاع رسانی، پیشگیری به موقع، اقدام و مقابله سریع، همکاری در اطفاء و جبران آسیب ها و خسارت ها برگزار شد./آراس