اعطای بیشترین پاداش خوش مصرفی برق به خوزستانی ها
اعطای بیشترین پاداش خوش مصرفی برق به خوزستانی ها
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان : مشترکان خوزستانی در صورت کاهش مصرف برق، بیشترین میزان پاداش را نسبت به مشترکان سایر استان‌ها دریافت خواهند کرد.

علی خدری گفت : تجربه موفق تابستان سال گذشته که با همکاری مردم و مشترکین برق در عبور موفقیت آمیز از پیک شبکه روی داد و منجر به کاهش ۴ و نیم درصدی مصرف برق مشترکین خانگی نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن شد و با تداوم ترویج فرهنگ مصرف بهینه علاوه بر جلوگیری از اتلاف سرمایه‌های ملی، منفعت حاصل از این حرکت ملی نیز مستقیما به خود مردم و مشترکان باز گردد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با اشاره به اینکه برای همراهی مردم در تابستان سال گذشته حدود ۱۰۷ میلیارد تومان در بخش خانگی و سایر مصارف پاداش اختصاص یافت، افزود : برای تابستان پیش روی علاوه بر اینکه پاداش صرفه جویی بسیار گسترده‌تر از سال گذشته در نظر گرفته شده، رقم این پاداش‌ها به شکل پلکانی تا ۲۰ برابر تعرفه خرید برق یعنی مبلغ ۲۰۰۰ تومان برای صرفه جویی هر کیلووات ساعت مصرف پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه طرح پاداش صرفه جویی برق در سال گذشته تنها برای مشترکان دارای مصرف زیر الگو اجرایی شد ، اما طرح پاداش فعلی شامل همه‌ی مشترکان می‌شود افزود : به عبارت دیگر میزان پاداش در نظر گرفته شده بسته به میزان مصرف متفاوت بوده و پاداش‌ها در قبض برق مشترکان درج گردیده و آن‌ها برای دوره‌های بعدی بستانکار خواهند شد.

خدری افزود : طرح پاداش به گونه‌ای برنامه ریزی و تدوین شده که بیشترین میزان پاداش به مناطق گرمسیری اختصاص یافته است و در صورتی که مشترکان برق در خوزستان تنها یک کولر گازی مازاد را خاموش کنند می‌توانند تا یک میلیون تومان و با خاموش کردن دو کولر گازی مازاد، تا یک و نیم میلیون تومان پاداش دریافت کنند.

گفتنی است اقدام‌های صورت گرفته توسط شرکت توزیع نیروی برق خوزستان برای مدیریت شبکه و عبور موفق از پیک بار بدون اعمال خاموشی، این شرکت را جزو چهار شرکت برتر در کشور قرار داد و تقدیر وزیر نیرو را در پی داشت.

  • منبع خبر : صدا و سیما