افتتاح مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در اهواز
افتتاح مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در اهواز

همزمان با انجام فرایند واکسیناسیون گروه‌های هدف علیه بیماری کرونا، نخستین مرکز تجمیعی واکسیناسیون روز یکشنبه در اهواز آغاز به کار کرد.

عصر اولین ها//رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت : بر اساس سند ملی واکسیناسیون، در آینده وارد گروه‌های سنی پایین‌تر می‌شویم و قطعا آمار مراجعین به مراکز بهداشتی بیشتر می‌شود لذا مراکز تجمیعی بار مراکز بهداشتی را کمتر کرده و به عنوان یک راهکار ایمن برای واکسیناسیون شهروندان به شمار می‌روند.

احمدی بلوطکی افزود: در راستای توسعه مراکز تجمعی واکسیناسیون، در هفته جاری ۲ مرکز دیگر در غرب اهواز واقع در کوی مجاهد و کوی انقلاب راه اندازی می‌شود.

رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: انتظار داریم تمامی گروه‌های هدف در اسرع وقت کار تزریق واکسن را انجام دهند تا بتوانیم هر چه سریعتر دیگر گروه‌های سنی را واکسینه کنیم.

وی ادامه داد: هرچه پروسه واکسیناسیون زمان بر باشد، نگرانی‌ها در خصوص بیماری در سطح جامعه تشدید می‌شود لذا ما این آمادگی را داریم که در کمترین زمان ممکن نسبت به واکسیناسیون گروه‌های هدف اقدام کنیم.

احمدی بلوطکی با بیان اینکه شهروندان مطمئن باشند کوچکترین عارضه‌ای در خصوص واکسن آن‌ها را تهدید نمی‌کند گفت: واکسن‌ها از نوع آسترازنکا و سینوفارم بوده که مورد تایید بهداشت جهانی هستند. سفارش می‌کنیم متقاضیان بعد از دریافت واکسن، ۲۴ تا ۴۸ ساعت از مایعات استفاده کنند و در صورت لزوم مسکن استامینوفن مصرف کنند.

وی بیان کرد: اگرچه اکنون نوبت دوم واکسیناسیون بیماران خاص در سالن شهید زکوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در حال انجام است، اما این گروه هدف و همچنین بیماران سرطانی نیز می‌توانند به مرکز تجمیعی مراجعه کرده و واکسن دریافت کنند.

رییس مرکز بهداشت غرب اهواز با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا به منزله رفع خطر این ویروس نیست، افزود: کاهش شیوع ویروس کرونا، مستلزم رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، پرهیز از حضور غیرضروری در معابر عمومی و خودداری از شرکت در اجتماعات از سوی آحاد مردم است.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما