املاک و زمین‌ها در مناطق روستایی سند دار می شوند
املاک و زمین‌ها در مناطق روستایی سند دار می شوند

محمود اکبری فضلی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: صدور اسناد با همکاری اداره کل ثبت اسناد در حال انجام است، تا پایان امسال نیز ۱۰ هزار جلد سند در این حوزه صادر می‌شود. او می‌گوید: سال گذشته ۶ هزار و ۳۰۰ جلد سند در شهر‌های زیر۲۵ هزار نفر و روستا‌های خوزستان […]

محمود اکبری فضلی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: صدور اسناد با همکاری اداره کل ثبت اسناد در حال انجام است، تا پایان امسال نیز ۱۰ هزار جلد سند در این حوزه صادر می‌شود.

او می‌گوید: سال گذشته ۶ هزار و ۳۰۰ جلد سند در شهر‌های زیر۲۵ هزار نفر و روستا‌های خوزستان صادر شد، سند دار کردن املاک و زمین‌ها به ویژه در مناطق روستایی در کاهش تخلف زمین خواری و اختلافات ملکی بسیار اثرگذار است.

اکبری فضلی گفت: طرح کاداستر (حدنگاری) در تمام مناطق استان خوزستان انجام شده است، از ابتدای اجرای این طرح تاکنون ۱۶۰ هزار جلد سند صادر شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: تفاهم نامه‌ای در سال ۹۴ بین وزارت نفت و بنیاد مسکن به منظور همکاری این وزارتخانه از محل مسئولیت‌های اجتماعی برای آبادانی و خدمات رسانی در روستا‌ها وشهر‌ها منعقد شد.

او می‌گوید: پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در مدت پنج سال توسط وزارت نفت برای خدمات رسانی و بهسازی روستا‌ها و شهر‌های استان پرداخت شد.

اکبری فضلی با تاکید بر لزوم استفاده از این ظرفیت برای خدمات رسانی به شهر‌های استان گفت: وزارت نفت مبلغی را که قبلا به شهرداری‌ها از محل مسئولیت‌های اجتماعی ملزم به پرداخت بود به این دستگاه پرداخت کرد که تاکنون طرح‌های متعددی در شهر‌های بهبهان، هویزه، شوش، شادگان، الوان، دشت آزادگان و هویزه اجرایی شده است.

وی با اشاره به ورود بنیاد مسکن به سایر طرح‌ها گفت: ساخت پارک فدک اندیمشک با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال و پارک سلامت آغاجاری توسط بنیاد مسکن در حال انجام است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با منطقه آزاد اروند به منظور بهسازی معابر آبادان و خرمشهر گفت: طبق این تفاهم نامه ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار توسط منطقه ازاد اروند تخصیص یافته و عملیات عمرانی در ۴۰ منطقه این ۲ شهرستان در حال انجام است.

اکبری فضلی ادامه داد: بیش از پنج میلیون مترمربع اجرای عملیات آسفالت در خوزستان انجام شده است، برای آسفالت معابر اهواز نیز در حال انعقاد تفاهم نامه‌ای با شهرداری هستیم.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان