امیر قاسمی منجزی سهمیه سنگین‌وزن المپیک ریو را گرفت/مدال طلا بر سینه ی فرزند مسجدسلیمان
امیر قاسمی منجزی سهمیه سنگین‌وزن المپیک ریو را گرفت/مدال طلا بر سینه ی فرزند مسجدسلیمان

سایت خبری شهر اولین ها// امیر قاسمی منجزی با حضور در فینال رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی المپیک ۲۰۱۶ برزیل موفق به کسب سهمیه سنگین‌وزن کشتی فرنگی شد. به گزارش سایت خبری شهر اولین ها، رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۶ برزیل از ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز (جمعه) در اولان باتور مغولستان آغاز شده است […]

سایت خبری شهر اولین ها// امیر قاسمی منجزی با حضور در فینال رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی المپیک ۲۰۱۶ برزیل موفق به کسب سهمیه سنگین‌وزن کشتی فرنگی شد.

به گزارش سایت خبری شهر اولین ها، رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۶ برزیل از ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز (جمعه) در اولان باتور مغولستان آغاز شده است که امیر قاسمی منجزی، نماینده ۱۳۰ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در مرحله نیمه‌نهایی مقابل کشتی‌گیر بلاروس علاوه بر کسب جواز حضور در فینال موفق به کسب سهمیه المپیک ریو نیز شد.

حمید سوریان، نماینده وزن ۵۹ کیلوگرم کشورمان بعد از پیروزی در دور اول، در دور دوم مغلوب کشتی‌گیر بلغار شد که با توجه به شکست حریفش از گردونه مسابقات کنار رفت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم که ۱۷ نفر وزن کشی کرده‌اند، امیر قاسمی منجزی در دور اول دیل ریو از آرژانتین را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۲ بر صفر بالینت لام از مجارستان را مغلوب کرد تا در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف مامی‌جان عبدالله‌یف از ازبکستان برود. قاسمی که چندی پیش در مرحله نیمه‌نهایی قهرمانی آسیا این کشتی‌گیر را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داده بود در این دیدار نیز در حالی که با نتیجه یک بر صفر از حریفش عقب بود در نهایت با ضربه فنی به پیروزی رسید و گام به نیمه نهایی گذاشت.

قاسمی در این مرحله با نتیجه ۲ بر صفر چوگوشویلی، دارنده مدال برنز اروپا و بازی‌های اروپایی از بلاروس را شکست داد و با حضور در فینال سهمیه المپیک را گرفت.قاسمی در دیدار نهایی با حاضر نشدن کیو جیانگ منگ نفر سوم بازی های آسیایی و دارنده مدال نقره آسیا از چین مقابل وی به دلیل مصدومیت، صاحب مدال طلا شد.