اولین خانه یاری‌گران زندگی در خوزستان راه‌اندازی می‌شود
اولین خانه یاری‌گران زندگی در خوزستان راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از راه‌اندازی اولین خانه یاریگران زندگی در استان خوزستان و شهر اهواز در راستای ارتقای شاخص‌های حوزه مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی خبر داد.

مسعود حمیدی‌نژاد در جلسه کمیته فرهنگی پیشگیری ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: طرح توانمندسازی اجتماعی دانش‌آموزان با هدف افزایش میزان تاب‌آوری دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور اجرا شده است و در قالب این طرح، بیش از ۴ هزار و ۳۰۳ مدرسه تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند که معادل ۶۰ درصد مدارس استان خوزستان را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح نماد در سطح آموزش و پرورش استان خوزستان، ادامه داد: طرح نظام مراقبت اجتماعی یکی از طرح‌های کلیدی وزارت آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های شریک در این امر است که در راستای حمایت از دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور اجرایی شده است و۳۰ درصد از مدارس و به بیانی دیگر ۲ هزار و ۱۵۱ مدرسه تحت پوشش این طرح قرار دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: یکی از مهم‌ترین راهکارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی، ارتقای آگاهی‌های خانواده‌ها در ارتباط با این آسیب‌ها است و این امر باید به صورت ویژه در دستور کار کمیته فرهنگی پیشگیری قرار گیرد. استفاده از ظرفیت فعالیت‌های ورزشی سالم برای هدایت دانش‌آموزان به سمت فعالیت‌های مفید و اثربخش نیز یک رویکرد خوب فرهنگی است.

حمیدی‌نژاد در پایان ضمن تاکید بر لزوم توجه به نیازهای به‌روز دانش‌آموزان در حوزه فرهنگی و اجتماعی، یادآور شد: در راستای ارتقای شاخص‌های حوزه مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی، اولین خانه کانون یاریگران زندگی در استان خوزستان و شهر اهواز راه‌اندازی می‌شود تا خدمات این طرح هر چه بیشتر و بهتر به مخاطبان ارائه شود.