ای کاش لیگ برتر فوتبال تمام شود!
ای کاش لیگ برتر فوتبال تمام شود!

عصر اولین ها//تیم فوتبال نفت آبادان همچنان در حال درجا زدن است و نتایج این تیم آن قدر برای هوادارانش غیرقابل تامل شده که حالا آروز دارند که فصل بیستم هر چه سریع تر به پایان برسد. تیم نفت برای مردم آبادان حکم هویت این شهر را دارد و در خانه و مغازه هر آبادانی […]

عصر اولین ها//تیم فوتبال نفت آبادان همچنان در حال درجا زدن است و نتایج این تیم آن قدر برای هوادارانش غیرقابل تامل شده که حالا آروز دارند که فصل بیستم هر چه سریع تر به پایان برسد.

تیم نفت برای مردم آبادان حکم هویت این شهر را دارد و در خانه و مغازه هر آبادانی که در امیری و احمدآباد و سایر محله‌های آبادان بروی، بعید است عکسی از تیم‌شان را در کنار تیم‌ملی برزیل یا پرچمی از آن نبینی؛ این آبادانی‌ها عِرق عجیبی به تیم‌شان دارند و اگر کرونا نبود، شور و حال خاصی را در ورزشگاه و فوتبال ایران ایجاد می‌کردند اما همین هوادار عاشق، هفتهها است که دیگر رغبتی به تماشای بازی‌های تیم محبوبش از تلویزیون ندارد.

 نفت که شرایط حضورش در لیگ بیستم به دلایلی از جمله تعلل در تعیین تکلیف چگونگی حضور تیم در لیگ برتر، دیر بسته شدن تیم، نبود پول و …، در هاله‌ای از ابهام بود و وضعیتش چند روز مانده به آغاز لیگ برتر مشخص شد و حتی نتوانست یک اردوی پیش فصل درست و حسابی داشته باشد، اما شروع لیگ برایش رویایی بود و حتی توانست برای چند هفته در صدر جدول باشد اما رفته‌رفته و با شروع نیم‌فصل دوم، آبادانی‌ها کم فروغ شدند تا جایی که اکنون ۱۰ هفته بدون برد را پشت سر گذاشته‌اند.

اگرچه ناکامی نفتی‌ها دلایل مختلفی دارد اما مدت‌ها است که دیگر هیچ توجیهی برای هوادارانش قابل هضم و تحمل نیست و حتی طی روزهای گذشته خواهان تغییر در کادرفنی و مدیریت باشگاه بوده‌اند. هواداران نفت که این روزها به دلیل نوع بازی و شکست‌های بی‌سابقه تیم‌شان، حتی دیگر میل و رغبتی به تماشای بازی های صنعت نفت ندارند، تنها منتظر هستند که لیگ به پایان برسد.

به نظر می‌رسد مشکلات تیم و عدم نتیجه‌گیری آن نیاز به بررسی از سوی کمیته فنی باشگاه و مشورت و همفکری با پیشکسوتان فوتبال آبادان و استان را دارد تا نفت پیش از این که بیشتر از این به قعر جدول نزدیک نشده، بتواند خود را بازیابی کرده و با تغییر در روند حرکتی و حداقل با رسیدن به میانه های جدول، در اندیشه ساختن تیمی جدید و باکیفیت برای فصل بعدی باشد.

این گونه که به نظر می‌رسد، نفت روحیه، خودباوری و اعتماد به نفس‌اش را از دست داده و چنان در حال عقب گرد است که دیگر نمی‌تواند برای هیچ حریفی حتی در آبادان، ترسناک باشد و حالا حتی رقبا با این نگاه که بتوانند از صنعت نفت امتیاز بگیرند، مقابل این تیم حاضر می‌شوند. دلایل عدم نتیجه‌گیری تیم صنعت نفت آبادان که موفقیت آن، تنها آروزی مردم این شهر محروم است، نیازمند کارشناسی دقیق و واکاوی از سوی مسئولان این شهر و باشگاه است. موضوعی که مطالبه به حق هوادارانش بوده و به دنبال چرایی رقم خوردن چنین شرایط اسفناکی بعد از آن دوره موفق در ابتدای فصل هستند.

شاید شفاف‌سازی از سوی مسئولان درباره علت وضعیت نامناسب این تیم، مرهمی بر درد هواداران عاشق صنعت نفت باشد.

  • منبع خبر : ایسنا