بادیگاردهای امروزی ….
بادیگاردهای امروزی ….

شهر اولین ها// بادیگاردها وتیم های مختلف حفاظتی که امروزه می بینیم از کدخدای روستا در مراسم رسمی وغیر رسمی شروع شده وگاهی به هنرپیشگان ،کاندیدای احتمالی وچهره های ورزشی، هنری ومسولین ودیگر اقشار صاحب نفوذ ختم می شود . بادیگاردها با اندامی ورزیده وچهره های موجه باحقوق وبعضی بدون حقوق این روزها در بعضی […]

شهر اولین ها// بادیگاردها وتیم های مختلف حفاظتی که امروزه می بینیم از کدخدای روستا در مراسم رسمی وغیر رسمی شروع شده وگاهی به هنرپیشگان ،کاندیدای احتمالی وچهره های ورزشی، هنری ومسولین ودیگر اقشار صاحب نفوذ ختم می شود .

بادیگاردها با اندامی ورزیده وچهره های موجه باحقوق وبعضی بدون حقوق این روزها در بعضی از مجامع ومراسمات وجلسات آنان را مشاهده می کنیم ،شاید قبل از دیدن مسول ویامدیر ویا کدخدا،نظر ونگاهمان برچهره اطرافیان خصوصا بادیگاردهابیشتر معطوف می شود،که چه شخصیت هایی هستند .

بعضا مشاهده می شود عده ای به خاطر شرایط ویژه ای که دارند برای تامین امنیت بیشتر از این قشر استفاده می کنند ، اما گاهی ملاحظه می شود هیچ شرایط خاصی وجود ندارد و ازبادیگارد فقط برای جلب توجه وبزرگنمایی استفاده می شود.

در قوانین جمهوری اسلامی ایران با توجه به امنیت بالایی که وجود دارد، برای افراد بادیگارد شخصی وحقوقی نداریم .
مدیران ومسولین عزیزی که در همه حال به فکر مردم محروم هستند توجه کنند شاید لنز دوربین شما این واقعیت ها رابه تصویر نکشد که چگونه در جامعه متمدن وپیشرفته ای که دوران پر فراز ونشیبی را پشت سر گذاشته وهر ثانیه اش تجربه واندوخته ای از گذشتگانی است که آمدند و رفتند وفقط خاطراتی تلخ وشیرین از آنان باقی مانده است .

با عرض پوزش فراوان در نظام مقدس جمهوری اسلامی بویژه در شهرهای کم جمعیت سنجش افکار عمومی به عملکرد واخلاص شماها بر می گردد،واینکه همراهان ویا بقول امروزی ها بادیگارد شما چه کسانی هستند ؟
نکند خدای ناکرده آنان برای تسخیر فرصت های مادی ودنیوی به شما متوسل شده اند ونقش بادیگارد را ایفا می کنند. وشاید بواسطه مشغله زیاد به این نکات توجه نکنید ولی دوربین های جامعه اسلامی همه عملکردهای مسولین را به تصویر می کشد وانشاالله تذکرات مثبت وسازنده آنهم در ماه مبارک رمضان وشبهای قدر باعث پیشرفت واصلاح جامعه خواهد بود.

والسلام

علی عظیمی کیا
عضو جامعه اسلامی فرهنگیان خوزستان