برپایی غرفه فرهنگی آموزشی فعالان محیط زیست خوزستان در دهه محرم+تصاویر
برپایی غرفه فرهنگی آموزشی فعالان محیط زیست خوزستان در دهه محرم+تصاویر
انجمن های مردم نهاد و فعالان محیط زیست خوزستان با برپایی غرفه ها و ایستگاههای مختلف فرهنگی آموزشی در ایام محرم بر حفظ محیط زیست شهری تاکید نمودند.

به گزارش عصر اولین ها، انجمن های مردم نهاد و فعالین محیط زیست خوزستان همزمان با دهه محرم در اهواز اقدام به برپایی غرفه ها و ایستگاه های فرهنگی آموزشی با هدف ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست نمودند.

دیدارهای چهره به چهره با موکب داران و عزاداران حسینی و یادآوری لزوم پاکیزه نگهداشتن محیط معابر و خیابان ها و پرهیز از رها نمودن زباله ها در خیابان از جمله موضوعات مورد تاکید بود. علاوه بر این برپایی ایستگاه نقاشی کودکان با محور محرم و محیط زیست از دیگر مواردی بود که با استقبال خانواده ها و کودکان قرار گرفت. توزیع کتاب، کیسه زباله و کیسه خودرویی از دیگر برنامه های اجرا شده توسط انجمن های مردم نهاد و فعالین محیط زیست خوزستان در اهواز بود. گفتنی است این برنامه تحت عنوان پویش محرم شهر پاک خوزستان در سه غرفه ساحلی کیانپارس (بین الحرمین)، پیچ میدان (موکب ریحانه الرسول) و کوی نفت(شهرک جانبازان) برپا شده که از ابتدای دهه محرم آغاز گردید و تا شب یازدهم ادامه دارد.