برپایی نمایشگاه خوشنویسی به یاد قیصر امین پور در اهواز
برپایی نمایشگاه خوشنویسی به یاد قیصر امین پور در اهواز
به مناسبت گرامیداشت زنده‌یاد قیصر امین‌پور شاعر آئینی معاصر، کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی در اهواز برگزار می‌شود.

به مناسبت گرامیداشت زنده‌یاد قیصر امین‌پور کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی (۱۱ تا ۱۳ آبان) ساعت ۱۳ تا ۲۱ در کتابخانه شهید رجایی اهواز با حضور استاد زدوار برگزار می‌شود.

به گزارش عصر اولین ها، این رویداد به همت حوزه هنری خوزستان و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه‌های عمومی استان برگزار می‌شود و پخش مستند و شعرخوانی با حضور شاعران برجسته استان از جمله برنامه‌های جنبی آن است.

دکتر قیصر امین‌پور از زمره شاعرانی بود که از همان آغاز فعالیت‌های حوزه هنری به جمع گروه شعر این حوزه پیوست و همگام با سایر شاعران فعال حوزه هنری در بسیاری از شب‌های شعر برگزار شده در جبهه‌های دفاع مقدس شرکت کرد و در مناطق مختلف عملیاتی به شعرخوانی پرداخت.

او عضو شورای شعر و ادبیات حوزه بود و در تشکیل جلسات شعرخوانی و نقد و بررسی شعر و تشویق و ترغیب شاعران جوان انقلاب نقش مؤثر و ارزنده‌ای داشت. سپس به جمع نویسندگان و شورای سردبیری مجله سروش نوجوان پیوست. وی به تدریس زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه اشتغال داشت.

از قیصر امین‌پور در زمینه‌هایی، چون شعر کودک و نثر ادبی آثاری منتشر شده که «طوفان در پرانتز»، «منظومه ظهر روز دهم»، «مثل چشمه، مثل رود»، «بی‌بال پریدن» و «به قول پرستو» از جمله این آثار است.

از دیگر آثار قیصر امین‌پور، می‌توان به مجموعه شعر «آینه‌های ناگهان»، «گزینه اشعار»، مجموعه شعر «گل‌ها همه آفتابگردان‌اند» و «دستور زبان عشق» اشاره کرد. «دستور زبان عشق» آخرین دفتر شعر قیصر امین پور در کمتر از یک ماه به چاپ دوم رسید.

قیصر امین‌پور متولد شهرستان گتوند در هشت آبان سال ۱۳۸۶ درگذشت و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

  • منبع خبر : صدا و سیما