برگزاری جلسه آموزشی آشنایی با تکالیف مالیاتی و بیمه ای انجمن‌های مردم‌نهاد خوزستان
برگزاری جلسه آموزشی آشنایی با تکالیف مالیاتی و بیمه ای انجمن‌های مردم‌نهاد خوزستان
جلسه آموزشی آشنایی با تکالیف مالیاتی و بیمه ای انجمن‌های مردم‌نهاد و موسسات خیریه در خوزستان برگزار شد.

عصر اولین ها// جلسه آموزشی آشنایی با تکالیف مالیاتی و بیمه ای انجمن‌های مردم‌نهاد و موسسات خیریه در خوزستان برگزار شد.

به گزارش عصر اولین ها، جلسه توجیهی و آموزشی آشنایی با تکالیف مالیاتی و بیمه ای انجمن‌های مردم‌نهاد و موسسات خیریه در خوزستان صبح امروز برگزار شد. محوریت این جلسه تکالیف مالیاتی و بیمه ای سمن ها و همچنین شرایط استفاده از تسهیلات بانکی بود که با هماهنگی اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان و نماینده سازمان های مردم نهاد تحت عنوان میز خدمت در خانه سمن های خوزستان برگزار شد. در این جلسه کارشناسان اداره امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی استان و همچنین مدیر امور شعب خوزستان بانک قرض الحسنه مهر ایران به پرسش ها و ابهامات نمایندگان سمن ها و موسسات خیریه پاسخ دادند.

سیروس داودی نماینده سمن ها با بیان این موضوع که آشنایی تشکل ها با حقوق و تکالیف قانونی خود از اهمیت بسزایی برخوردار است افزود: خوشبختانه فضای تعاملی خوبی از سوی سازمان های بیمه و مالیاتی ایجاد شده و استمرار این جلسات می تواند به افزایش سطح آگاهی سمن ها از تکالیف مربوطه و انجام به موقع آن ها بینجامد.

فردین صفاریان معاونت مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی اداره امور مالیاتی خوزستان نیز به بیان نکاتی در خصوص اهمیت ارایه به موقع اظهارنامه مالیاتی جهت بهره مندی از معافیت های ممکن سخن گفت و افزود: این اداره آمادگی خود را جهت برگزاری کارگاههای آموزشی برای سازمان های مردم نهاد اعلام می دارد و با نگاه مثبت توام با همکاری از سوی ما شرایط برای تمامی مودیان ایجاد شده تا از خدمات اداره به نحو مطلوبی بهره مند شوند.

عبدالرضا روشنی مدیرکل تامین اجتماعی استان خوزستان نیز خاطرنشان ساخت: سازمان های مردم نهاد حتما می‌بایستی ماده ۹۰ قانون را اجرا نمایند تا در دامنه شمول حمایت های بیمه ای قرار بگیرند ضمن این که شرایط انجام خدمات غیرحضوری بیمه هم به شکلی تسهیل شده که تنها در موارد خاص نیازمند مراجعه حضوری است.

مجتبی سخنور مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان خوزستان نیز در این جلسه ضمن ارایه گزارشی از عملکرد یکسال اخیر مجموعه متبوع افزود: خوشبختانه بستر حمایت های مالی و تسهیلاتی از سمن های حوزه سلامت فراهم شده و آمادگی ارایه خدمات به آن ها هستیم. علاوه بر این در قالب پرداخت تسهیلات و کالاکارت با شرایط تعریف شده نیز بانک قرض الحسنه مهر آمادگی ارایه خدمات را به تمامی فعالین حوزه سازمان های مردم نهاد دارد.

گفتنی است در این جلسه همچنین مدیران سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه نیز سوالات و ابهامات خود را در خصوص موارد بیمه ای و مالیاتی مطرح نمودند و مقرر شد تا متعاقبا کارگاههای آموزشی نیز در این خصوص برگزار گردد.