بلاتکلیفی خریداران زمین‌های مسکن هوانیروز ارتش در مسجدسلیمان + تصاویر
بلاتکلیفی خریداران زمین‌های مسکن هوانیروز ارتش در مسجدسلیمان + تصاویر

عصر اولین ها// جمعی از خریداران پروژه موسوم به پروژه زمین های ارتش با تجمع در ورودی تعاونی مسکن ارتش هوانیروز مسجدسلیمان خواستار تعیین تکلیف اراضی خریداری شده شده اند. به گزارش عصر اولین ها، جمعی از شهروندان در سال ۱۳۹۱ از تعاونی مسکن ارتش شهرستان مسجدسلیمان حدود ۲۰۰ پلاک زمین را از طریق تعاونی […]

عصر اولین ها// جمعی از خریداران پروژه موسوم به پروژه زمین های ارتش با تجمع در ورودی تعاونی مسکن ارتش هوانیروز مسجدسلیمان خواستار تعیین تکلیف اراضی خریداری شده شده اند.

به گزارش عصر اولین ها، جمعی از شهروندان در سال ۱۳۹۱ از تعاونی مسکن ارتش شهرستان مسجدسلیمان حدود ۲۰۰ پلاک زمین را از طریق تعاونی مسکن ارتش شهرستان مسجدسلیمان خریداری کرده اند که بعد از واریز مبلغ فوق، تاکنون اقدامی در خصوص صدور سند و مجوز ساخت یا فروش زمین های خریداری شده صورت نگرفته است. جمعی از خریداران زمین های ارتشبا تجمع در محل تعاونی مسکن خواستار تعیین تکلیف وضعیت این زمین ها شده اند.

یکی از این خریداران در این خصوص گفت: درسال ۹۲ نسبت به خرید قطعه زمین های “معروف به خوابگاه ارتش ” از تعاونی مسکن ارتش اقدام کردیم و به ما وعده داده شد حداکثر تا پایان سال ۹۲ زمین ها به صورت تفکیک و همراه با سند ساخت به ما تحویل داده شود، اما متاسفانه علیرغم پرداخت تمامی اقساط مربوطه طی ۶ سال گذشته برای حل مشکل و واگذاری زمین ها هیچ اقدامی صورت نگرفته است و هر روز وعده روز یا ماه آینده را به ما می دهند. وی ادامه داد: در این مدت ۶ سال چندبار از اعضاء دعوت کرده اند تا در جلسه ای روند کار را به ما توضیح دهند…

رسول کریمی نژاد رئیس وقت اداره راه و شهرسازی مسجدسلیمان در این خصوص گفت: به طور کلی علت تاخیر در واگذاری زمین ها، نقض قوانین منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای مسکن و تخلف مدیرعامل و اعضای هیات مدیره تعاونی‌های مسکن است، به این صورت که قبل از انجام مراحل اداری و رفع مشکلات زمین شامل؛ تفکیک، افراض، تغییر کاربری و… اقدام به فررش زمین کرده اند و قول واگذاری داده اند، این در حالی است که احتمال دارد برخی مشکلات آنها غیرقابل حل باشد. وی افزود: هوانیروز ارتش زمین‌هایی با کاربری‌ها و تعاونی‌های مختلف دارد، البته تشکیل تعاونی‌ها به صورت خودسرانه و بدون هماهنگی با ارگان‌های زیربط انجام شده و بدون اینکه مراحل قانونی و تفکیکی را طی کنند، اقدام به عضوگیری و خرید و فروش آنها کرده اند، البته اگر از تعاونی‌ها سوال شود که چرا اعضا خرید و فروش انجام می‌دهند، پاسخی جز اینکه تذکرات لازم به آنها مبنی بر خودداری از واگذاری تا زمان رفع مشکل داده است.

کریمی نژاد بیان کرد: علیرغم اینکه شورای مسکن استان خوزستان مصوب کرده که باید توافقاتی با اداره راه و شهرسازی استان یا وزارت راه و شهرسازی انجام دهند تا در صورتی که مشکل قابل حل باشد، نسبت به رفع آن اقدام شود، اما تعاونی‌ها به قانون، مصوبات و شروط استانی و کشور پایبند نیستند و همین امر سبب شده تاکنون گره این موضوع باز نشود.

با تمام این تفاسیر به نظر می رسد که بخش عمده مشکلات پیش روی خریداران این زمین ها به آیین‌نامه اجرایی قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن به شرکتهای تعاونی مسکن و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی مربوط می شود. موضوعی که می تواند از طریق وزارت راه و شهرسازی پیگیری شود. از این رو انتظار می رود تا فرماندار مسجدسلیمان بعنوان مدیر ارشد شهرستان بهمراه اداره راه و شهرسازی درصدد پیگیری و رفع مشکلات پیش روی جمعی از شهروندان بر آیند. علاوه بر این پیگیری موضوع از طریق وزارت متبوع و دیگر نهادها و سازمان از جانب نماینده مردم شهرستان می تواند به گره گشایی موضوع منجر شود.