بیانیه‌ سازمان های مردم نهاد زیست محیطی شهرستان اندیمشک به مناسبت روز ملی تشکل ها و مشارکت‌های اجتماعی
بیانیه‌ سازمان های مردم نهاد زیست محیطی شهرستان اندیمشک به مناسبت روز ملی تشکل ها و مشارکت‌های اجتماعی
سازمان های مردم نهاد زیست محیطی شهرستان اندیمشک به مناسبت ۲۲ مرداد روز ملی تشکل ها و مشارکت‌های اجتماعی بیانیه ای صادر نمودند.

سازمان های مردم نهاد زیست محیطی شهرستان اندیمشک به مناسبت ۲۲ مرداد روز ملی تشکل ها و مشارکت‌های اجتماعی بیانیه ای صادر نمودند. متن بیانیه به شرح زیر است: 

۲۲ مرداد ماه به عنوان روز ملی تشکل ها و مشارکت اجتماعی نامگذاری شده است.

بی شک برخورداری از جامعه‌ ای پویا و توسعه یافته، و محیط زیست سالم نیازمندِ توجه مسئولین به نهادهای مدنی، انجمن های زیست محیطی و مشارکت های اجتماعی است و عدم توجه به این نهادها آسیب‌های جدی را بر بدنه‌ جامعه و محیط زیست وارد می سازد.

اکنون نمی توان نقش این سازمانهای غیر دولتی را در توسعه جامعه و ارتقاء مشارکت شهروندان در فعالیت های مدنی، زیست محیطی، فرهنگی، اجتماعی و… نادیده گرفت.

در سال های گذشته از سوی فرمانداران سابق و مسئولان ذیربط برای یک روز هم که شده به سازمان های مردم نهاد، توجهی هرچند اندک می شد و از زحمات آنان تقدیر به عمل می آمد؛ اما در سال های اخیر متولیان و مسئولان مربوطه این شهرستان در سکوت سنگینی به سر می برند و گویا سمن ها را مزاحم فعالیتهای خود می پندارند و به هشدارهای انجمن ها در حوزه های مختلف از جمله قطع درختان و نابودی محیط زیست هیچ توجهی نمی شود.

متاسفانه علیرغم ابلاغیه معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور،فرماندار اندیمشک از برگزاری نشست مشترک با تشکل‌های شهرستان امتناع می کند.

لذا ما جمعی از انجمن های مردم نهاد زیست محیطی شهرستان اندیمشک از مسئولان بالادستی انتظار داریم جلوی این نگاه مغرضانه مدیران وابسته به دولت در اندیمشک گرفته شود تا سمن ها بتوانند به ایفای نقش موثر خود بپردازند.

✅ انجمن حامیان طبیعت زاگرس
@tabiat_zagros_andimeshk

✅ انجمن زیست محیطی دارستان الوار
@darestan_alvar

✅ انجمن دیده بان زاگرس
@dideban_zagros