بی توجهی شهروندان مسجدسلیمان و غفلت نهادهای نظارتی در مقابله با کرونا
بی توجهی شهروندان مسجدسلیمان و غفلت نهادهای نظارتی در مقابله با کرونا

شلوغی آرامستان و تعدد ترافیک در روز پس از برگزاری جلسه فوق العاده/ مصوبات و تصمیمات جلسات چه زمانی اجرایی میشوند؟ / ستاد مقابله با بیماری کرونا در مسجدسلیمان را چه می شود؟

عصر اولین ها// شیوع ویروس کرونای جهش یافته هندی موسوم به ویروس دلتا در مسجدسلیمان موجب شده تا شرایط خطرناکی برای بهداشت و سلامت شهروندان ایجاد شود. علاوه بر این جلسه فوق العاده ستاد کرونا در شهرستان نیز روز گذشته برگزار شد. با این حال بی توجهی شهروندان به هشدار وضعف دستگاههای نظارتی در این خصوص ادامه روند شیوع بیماری را تشدید خواهد کرد.

به گزارش عصر اولین ها، وضعیت بسیار خطرناک شیوع بیماری کرونا در مسجدسلیمان به گونه‌ای است که در حال حاضر با راه اندازی بخش های جدید، حدود ۹۰ نفر در بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان بستری هستند با پیگیری های انجام شده مقرر شد یک مخزن ۴ تنی ذخیره اکسیژن به این دستگاهها اضافه که بزودی وارد مسجدسلیمان می شود.
از طرفی با برگزاری جلسه فوق العاده قرارگاه کنترل بیماری کرونا در مسجدسلیمان که دیروز برگزار شد انتظار می رفت تا نظارت ها بر اماکن عمومی، خصوصی و دولتی شدت یابد. با این حال آرامستان چهاربیشه روز شلوغی را پشت سر گذاشت و تعدد خودروها و شهروندان در این مکان بر خلاف انتظارها بسیار زیاد بود. این موضوع نمی تواند در مدیریت صحیح بیماری کرونا و اجرای مصوبات و تصمیمات جلسات مذکور مثمرثمر باشد. هر چند که بی توجهی شهروندان به هشدارها نیز ادامه دارد و انتظار می رود تا با تشدید نظارت ها و اجرای صحیح مصوبات جلسات ستاد مقابله با بیماری کرونا به شکلی شایسته بحران کنونی مدیریت شود.