تخصیص یک میلیارد دلار برای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری ‌خوزستان
تخصیص یک میلیارد دلار برای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری ‌خوزستان
استاندار خوزستان گفت: دولت یک میلیارد دلار فاینانس برای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان در نظر گرفته است.

به گزارش عصر اولین ها به نقل از استانداری خوزستان، علی اکبر حسینی محراب در نشست شورای اداری شهرستان لالی، اظهار داشت: 300 هزار میلیارد ریال از سوی دولت به استان خوزستان اختیار داده شده تا با فروش سهم نیشکر بخشی از هزینه طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان تامین شود.

وی با تاکید بر اجرای طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری در استان خوزستان افزود: یکی از مشکلات سد دز نبود سدی به عنوان موج شکن این سد است تا به هنگام بارندگی شدید و باز شدن دریچه‌ها از بروز سیلاب جلوگیری کند در این راستا اجرای سد بختیاری در اولویت قرار دارد.

حسینی محراب با بیان اینکه نباید فاصله‌ای میان مردم و مدیران وجود داشته باشد، گفت: سه خط آب غدیر، فدک و کوثر باید اجرا شوند زیرا آب آشامیدنی و کشاورزی ما در منطقه وابسته به اجرای این خطوط است.

وی افزود: مصوبات خوبی در سفر رئیس‌ جمهور برای شهرستان‌های مسجد سلیمان، لالی و اندیکا دیده شد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه مدیران با عملکرد خود کارآمدی نظام را به تصویر بکشند، بیان کرد: مسئولان از ایده‌‌های جدید بهره ببرند و تنها به دنبال بودجه برای انجام کار نباشند.

به گزارش تسنیم، طرح 550 هزار هکتاری احیای اراضی دشت‌های گلگون خوزستان و ایلام، در فاز نخست این طرح در سطح 295 هزار هکتار در سال 1393 کلید خورد و در سال 1397 به اتمام رسید.

اجرای مرحله دوم این طرح در سطح 255 هزار هکتار برای شبکه‌های اصلی و فرعی است که توسط وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو اجرا خواهد شد.