توسعه گردشگری صنعت نفت در گرو بهره برداری پارک موزه نفت مسجدسلیمان
توسعه گردشگری صنعت نفت در گرو بهره برداری پارک موزه نفت مسجدسلیمان

عصر اولین ها// در حالی که عملیات احداث پارک موزه صنعت نفت مسجدسلیمان پیشرفت قابل توجهی داشته است انتظار می رود با روی کار آمدن وزیر جدید نفت و بهره برداری از این ظرفیت ارزشمند، گردشگری صنعت نفت رونق دوباره ای یابد. به گزارش عصر اولین ها، پس از اخذ رای اعتماد و جلوس جواد […]

عصر اولین ها// در حالی که عملیات احداث پارک موزه صنعت نفت مسجدسلیمان پیشرفت قابل توجهی داشته است انتظار می رود با روی کار آمدن وزیر جدید نفت و بهره برداری از این ظرفیت ارزشمند، گردشگری صنعت نفت رونق دوباره ای یابد.

به گزارش عصر اولین ها، پس از اخذ رای اعتماد و جلوس جواد اوجی بر کرسی وزارت نفت، یادداشتی به قلم فعالین عرصه میراث فرهنگی، و با محوریت موزه نفت مسجدسلیمان به شرح ذیل منتشر شد:

با سلام،ضمن تبریک هفته دولت و به فال نیک گرفتن آغاز بکار حضرتعالی همزمان با چهارم شهریورماه،روز کارمند در کسوت مدیریت و راهبری وزارت نفت، مواردی را در خصوص مطالبه ی بیست ساله مردم شهید پرور و مظلوم مسجدسلیمان،نخستین شهر نفتی ایران و خاورمیانه را به استحضار می رساند.

علیرغم برنامه ریزی و ساخت ساختمانی برای «موزه صنعت نفت مسجدسلیمان» در دهه هشتاد خورشیدی و دستور وزیر نفت پیشین در نخستین ماه های وزارت هشت ساله اش در دولت مدعی تدبیر و امید، «بی تدبیری» صورت گرفته در خصوص تکمیل این پروژه ملی منجر به «ناامیدی» مردم شریف مسجدسلیمان و تمامی علاقه مندان به تاریخ و پیشینه و میراث صنعتی این عرصه در جای جای میهن اسلامی و سراسر جهان گردید.

در حالی که در سال های پایانی وزارت سابق و با پیگیری فراوان مردم و مسولین مسجد سلیمانی و خوزستانی با سپردن اجرای طرح به یکی از افراد متخصص و توانمند و دلسوخته نفتی و مسجدسلیمانی در ستاد تهران، امید می رفت که این پروژه به انجام برسد، پس از مدتی کوتاه که با اقداماتی تاثیرگذار،امید به تکمیل این پروژه ایجاد و موجب مسرت همگان گردیده بود،متاسفانه دست های پنهان و فرصت طلبان مغرض با سنگ اندازی در تکمیل پروژه و انحراف هزینه کرد برای ساخت و‌تکمیل و تجهیز موزه های جعلی در «سبزوار» و «کرمان» !؟ باز هم چراغ امید به تکمیل این پروژه ملی را خاموش کرد.

نظر به تاکید حضرتعالی در برنامه های اعلامی تان بر موضوع «مدیریت دانش» و همچنین توجه اکیدتان بر شاخص ها و شناسنامه صنعت نفت در جنوب، از شما فرزند راستین صنعت نفت درخواست می کنیم تکمیل و افتتاح پروژه ملی موزه نفت مسجدسلیمان را که با بیش از هشتاد درصد پیشرفت فیزیکی، دو سال است مسکوت گذاشته شده را در دستور بررسی قرار دهید.

انجمن های دوستدار میراث فرهنگی – فعالان اجتماعی و فرهنگی- کارکنان صنعت نفت و جمعی از مردم مسجدسلیمان، نخستین شهر نفتی ایران و خاورمیانه

چهارم شهریور۱۴۰۰

  • منبع خبر : دیده بان مسجدسلیمان