تولید بزرگترین و مقاوم ترین ورق فولادی ایران در فولاد اکسین
تولید بزرگترین و مقاوم ترین ورق فولادی ایران در فولاد اکسین

به گزارش سیماش نیوز به نقل از امید مسجدسلیمان، ما شرکت فولاد اکسین توانست برای اولین بار اسلب ۳۰۰ میلیمتر را با موفقیت نورد کند. ورق تولید شده تحت استاندارد API و با گرید X70 با ابعاد ۴.۶ متر در ۲۷ متر تولید شد که تولید این ابعاد در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا فقط […]

به گزارش سیماش نیوز به نقل از امید مسجدسلیمان، ما شرکت فولاد اکسین توانست برای اولین بار اسلب ۳۰۰ میلیمتر را با موفقیت نورد کند.
ورق تولید شده تحت استاندارد API و با گرید X70 با ابعاد ۴.۶ متر در ۲۷ متر تولید شد که تولید این ابعاد در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا فقط در توان شرکت فولاد اکسین است .
استفاده از این اسلب به عنوان مواد اولیه همان استانداردی ست که شرکت دانیلی ایتالیا برای ظرفیت اسمی شرکت فولاد اکسین برنامه ریزی و پیش بینی کرده بود.
این ورق با عرض ۴ و نیم متر، برای لوله های ۵۶ اینچ استفاده می شود که
پرکاربردترین لوله در صنعت نفت و گاز است.
سابق از اسلبی که در خط تولید اکسین استفاده می شد از هر ورق تولید شده یک لوله در شرکتهای لوله سازی ساخته می شد اما با استفاده از اسلب ۳۰۰ میلیمتری از هر ورق فولادی ۲ لوله تولید می شود.
استفاده از این اسلب به عنوان مواد اولیه علاوه بر اینکه استاندارد کیفی محصولات را برای مشتری بیشتر می کند، میزان استهلاک و فرسایش قطعات و خط تولید را نیز کم می کند.
اساساً هدف از ایجاد طرح فولاد سازی فولاد اکسین تولید همین اسلب برای خط تولید شرکت است، در هفته گذشته برای نخستین بار اسلب ۳۰۰ میلیمتر توس شرکت فولاد مبارکه تولید شد که برای تولید ورق به فولاد اکسین ارسال گردید. با توجه به اینکه آن شرکت به علت اینکه در آینده خط نورد گرم خود را راه‌اندازی می کند خود به این مواد اولیه نیاز دارد.
شرکت فولاداکسین برای ادامه ی حیات خود به شدت نیاز به اسلب ۳۰۰ دارد که تامین آن مگر با راه اندازی طرح فولادسازی محقق نمی شود. تعامل و همراهی فنی دو شرکت فولاد اکسین و فولاد مبارکه در دو سال گذشته باعث شده که لوله های انتقال نفت و گاز شیرین و ترش در همه بخش های زنجیره تولید از مرحله اسلب، ورق و لوله کاملا بومی سازی شده و کشور از واردات این محصول کامل بی نیاز شود. این همکاری که تحت نظر بالاترین استاندارد های وزارت نفت ایجاد شده باعث شده پروژه راهبردی خط لوله نفت ترش گوره به جاسک که استراتژیک ترین پروژه انتقال نفت و گاز کشور است در سریعترین زمان خود به سوی تکمیل و نهایی شدن برسد.