جزئیات قتل ستایش ۱۲ ساله در شلیک اشرار ایذه
جزئیات قتل ستایش ۱۲ ساله در شلیک اشرار ایذه

عصر اولین ها//در درگیری اراذل و اوباش در ایذه، دختر ۱۲ ساله‌ای به نام ستایش شاسی بر اثر اصابت گلوله جان خود را از دست داد.  قتل ایذه جان یک دختر ۱۲ ساله به نام ستایش شاسی را گرفت. در این قتل ستایش شاسی دختر بچه ۱۲ ساله اهل ایذه در درگیری میان اراذل و […]

عصر اولین ها//در درگیری اراذل و اوباش در ایذه، دختر ۱۲ ساله‌ای به نام ستایش شاسی بر اثر اصابت گلوله جان خود را از دست داد.

 قتل ایذه جان یک دختر ۱۲ ساله به نام ستایش شاسی را گرفت. در این قتل ستایش شاسی دختر بچه ۱۲ ساله اهل ایذه در درگیری میان اراذل و اوباش که گفته می‌شود بر سر موادمخدر شکل گرفته بود به قتل رسید. این دختر بچه روبروی خانه شان مشغول بازی بود که مورد اصابت گلوله کلاشینکف قرار گرفت. عاملان قتل ایذه اراذل و اوباش منطقه بودند. بعد از این قتل عملیات پلیسی برای رسیدگی به این پرونده آغاز شد.

همین چند ماه قبل بود که پدر ستایش به خاطر بی آبی از روستایی در نزدیکی ایذه به خیابان حر شهرستان ایذه نقل مکان کرد و در ساختمانی نیمه کاره ساکن شدند تا بتوانند زندگی راحت تری داشته باشند.

عکس ستایش شاسی با مو‌های بافته از غروب ۱۸ شهریور تا به حال، در شهر ایذه دست به دست میان اهالی می‌گردد و حالا شنیدن نام ستایش شاسی کورکور، قلب اهالی این شهر را به درد می‌آورد.

مردم ایذه از درگیری‌های اراذل و اوباش این شهر خسته و درمانده اند. همین درگیری‌هایی که چند سالی است حس امنیت را از شهر ربوده و تیراندازی‌های گاه و بیگاه، هرازگاهی جوانی را خانه نشین می‌کند یا زنی را در پارک‌های ایذه مجروح می‌کند و حالا هم چادر سیاه بر سر خانه ستایش ۱۲ ساله کشیده است که بیگناه قربانی درگیری اراذل و اوباش منطقه شد و چشم هایش را برای همیشه بر روی خوشی و ناخوشی زندگی فروبست. شاید پس از این زندگی در آبادترین شهر دنیا هم نتواند مرهم قلب سوخته پدر و مادرش شود.

از خانه نیمه کاره پدر ستایش که قرار بود مامن آرامش خانواده باشد، صدای شیون می‌آید. احمد شاسی کورکور، عموی ستایش در مورد این حادثه می‌گوید: «ساعت ۷ شب روز پنجشنبه در محله خیابان حر ایذه درگیری مسلحانه بین اشرار درگرفته بود. همان موقع ستایش در حال عبور از خیابان بود که در نزدیکی خانه خودشان مورد اصابت گلوله قرار گرفت.»

عموی ستایش در ادامه گفت: «در این منطقه خیلی وقت‌ها صدای شلیک گلوله می‌آید و بار‌ها پیش می‌آید که اشرار با اسلحه جنگی با هم درگیری می‌شوند. گاهی اوقات حتی مانع ورود ماموران نیروی انتظامی منطقه می‌شوند و گاهی هم دستگیر شده و به زندان می‌افتند، اما دوباره با سند آزاد می‌شوند.»

عموی ستایش در مورد او گفت: «ستایش ۱۲ ساله بود و قرار بود امسال به کلاس هفتم برود. برادر من شش فرزند دارد که همه آن‌ها را با کارگری و میوه فروشی به سختی بزرگ کرده است. مدتی قبل به خاطر سختی زندگی در روستا و وضع بی آبی خوزستان برادرم به خانه نیمه ساخته خود در ایذه آمد که اینجا هم اینطور داغدار شد. از دیروز تا به حال ماموران در حال رسیدگی به پرونده قتل ستایش هستند. اما هنوز سرنخی از قاتل به دست نیامده است.»

خانواده ستایش تقاضا دارند که مسئولان با تمام ظرفیت خود پرونده قتل این دختر بیگناه را در دستور کار خود قرار دهند و قاتل را به اشد مجازات برسانند.

پشت پرده قتل ستایش شاسی در ایذه چه بود؟

یکی از همسایه‌های ستایش شاسی که از کسبه محل هم هست جزئیات این حادثه را شرح می‌دهد، اما به دلیل وضعیت ناامنی که در شهر ایذه وجود دارد، ترجیح می‌دهد هویتش فاش نشود. او در رابطه با قتل ستایش می‌گوید: «درگیری گروه‌های اراذل و اوباش در شهر ایذه اتفاقی است که جان اهالی را به لبشان رسانده است. اغلب درگیری‌های آن‌ها بر سر خرید و فروش مواد مخدر است.

مثلا عده‌ای مواد مخدر، گروهی دیگر را می‌ربایند و همین باعث درگیری بین آن‌ها می‌شود. یا با هم اختلاف مالی پیدا می‌کنند و همین سبب می‌شود بین آن‌ها اختلافات ریشه‌ای و کینه‌های قدیمی به وجود بیاید. حدود پنج سال قبل یکی از این افراد شرور در زندان جان خود را از دست داد و همین باعث شد کینه و درگیری در بین بقیه زیاد شود. از یک سال قبل این درگیری‌ها به اوج خود رسیده است.

دیدن جوانی که با کلاشینکف روی موتور نشسته است خیلی برای مردم عادی است. مددتی قبل این اراذل در پارک درگیر شدند و یک خانم مورد اصابت گلوله قرار گرفت. چند وقت بعد هم یک پسر جوان ۲۵ ساله مورد اصابت گلوله قرار گرفت و استخوان پایش خرد شد و خانه نشین شد. مردم منطقه جانشان از دست این اراذل به لب رسیده و احساس امنیت و آرامش نمی‌کنند.»

اهالی ایذه از قدرت نمایی این اراذل خسته هستند و دلشان می‌خواهد ماموران نیروی انتظامی شهر را از وجود این اشرار پاکسازی کنند. تلخی قتل ستایش بیگناه، بزنگاه این خستگی هاست که بر دل اهالی ایذه نشسته است. ایذه نباید باز هم خون ستایش دیگری را در کوچه‌های خود ببیند.

عکس العمل رئیس پلیس شهرستان ایذه به قتل ستایش

سرهنگ سفیدپوست گفت: پیگیری ویژه برای شناسایی و دستگیری عاملان درگیری مسلحانه و تیراندازی منجر به مرگ دختربچه ۱۲ ساله در ایذه در دستورکار است.

سرهنگ حجت سفید پوست فرمانده انتظامی ایذه گفت: وقوع درگیری مسلحانه از سوی افرادی در منطقه بیابانی معروف به شط این شهرستان در ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه دیروز به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، بلافاصله ماموران پلیس به محل اعزام شدند.

او به اصابت گلوله به ناحیه سر دختر بچه ۱۳ ساله در این تیراندازی و جان باختن او پس از انتقال به بیمارستان اشاره کرد و افزود: در پی این حادثه از همان لحظات اولیه تیم‌های عملیاتی ویژه پلیس تشکیل شدند.

به گفته سرهنگ سفیدپوست؛ عاملان این تیراندازی شناسایی شده اند و دستگیری آن‌ها به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد و نتیجه اقدامات به شهروندان اطلاع رسانی خواهد شد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان