حماسه حضور در برنامه ملی جنگلانه در پارک جنگلی گمبوعه
حماسه حضور در برنامه ملی جنگلانه در پارک جنگلی گمبوعه

عصر اولین ها//بزرگترین همایش دوچرخه سواری و کاشت نهال و حماسه حضور در برنامه ملی جنگلانه در پارک جنگلی گمبوعه برگزار شد. همزمان با هشتمین سال برنامه ملی جنگلانه که به نام زنده نام « مه لقا ملاح » مزین شده بود و در راستای حمایت از توسعه و رشد جنگل‌ها و مراتع، «بزرگترین پویش […]

عصر اولین ها//بزرگترین همایش دوچرخه سواری و کاشت نهال و حماسه حضور در برنامه ملی جنگلانه در پارک جنگلی گمبوعه برگزار شد.

همزمان با هشتمین سال برنامه ملی جنگلانه که به نام زنده نام « مه لقا ملاح » مزین شده بود و در راستای حمایت از توسعه و رشد جنگل‌ها و مراتع، «بزرگترین پویش مردمی دوچرخه سواری و کاشت نهال» با حضور مسئولان و جمع کثیری از اقشار مختلف مردم در پارک جنگلی گمبوعه حمیدیه برگزار شد.

به گزارش عصر اولین ها  ، این پویش که به همت انجمن های مردم نهاد خوزستان، گروه های دوچرخه سوار اهوازی ، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان و اهواز ، جامعه درختکاران خوزستان ، گروههای خیریه ، فرمانداری و نیروی انتظامی حمیدیه ، هیات کوه نوردی و دوچرخه سواری خوزستان ، بسیج منطقه ، بخشداری و گروههای مردمی بخش گمبوعه و همکاری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و هلال احمر اهواز و برخی ادارات و ارگان‌ها برگزار شد مورد استقبال گسترده مردم و مسئولان به ویژه نونهالان و جوانان قرار گرفت.
در طرح جنگلانه اهواز حدود ۵٠٠ نفر از فعالان انجمن های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی ، گروه های دوچرخه سوار و دوستداران طبیعت ، مسیولین منابع طبیعی ، مسبولین ادارت و نیروهای انتظامی شهرستان حضور داشتند و۵٠٠ نهال نارنج ، شیشه شور و ختمی چینی غرس شد که بی شک ترویج این فرهنگ می تواند تاثیر بسزایی در کاهش آلایندگی های زیست محیطی داشته باشد .