دادستان مسجدسلیمان:به خطر انداختن سلامت مردم خط قرمز ماست
دادستان مسجدسلیمان:به خطر انداختن سلامت مردم خط قرمز ماست

حضور در قبرستان خصوصاً مراسمات تشییع جنازه باید به صورت کاملاً محدود و تنها با حضور افراد نزدیک خانواده برگزار شود / مستقیماً و به صورت سرزده در مراسمات فاتحه خوانی حضور خواهم یافت و در صورتی که محدود برگزار نشده باشد با صاحبان عزا برخورد خواهد شد/ شرکت های تبلیغاتی، چاپخانه ها، مغازه هایی که به چاپ بنر مشغول هستند به هیچ وجه بنر اطلاع رسانی مراسمات عزاداری را چاپ نکنند که در صورت مشاهده مغازه آنان پلمب خواهد شد/ به خطر انداختن سلامت مردم خط قرمز ماست با هر آن چه که سلامت مردم را تهدید کند برابر قانون برخورد خواهد شد

شهر اولین ها// دادستان مسجدسلیمان گفت: با توجه وضعیت قرمز شهرستان مسجدسلیمان و این که در آخرین برآورد ستاد کرونای استان، مراسمات فاتحه خوانی یکی از عوامل اصلی شیوع کرونا در مسجدسلیمان است، حضور در قبرستان خصوصاً مراسمات تشییع جنازه باید به صورت کاملاً محدود و تنها با حضور افراد نزدیک خانواده برگزار شود در غیر این صورت با صاحبان عزا و دیگر عوامل برگزاری این مراسمات برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش شهر اولین ها، علی اسکندری دادستان مسجدسلیمان با بیان این مطلب افزود: متاسفانه شرایط در مسجدسلیمان مجدداً به وضعیت قرمز درآمده است و از آن جا که به خطر انداختن سلامت مردم خط قرمز ماست با هر آن چه که سلامت مردم را تهدید کند برابر قانون برخورد خواهد شد. وی ادامه داد: از این پس بنده مستقیماً به صورت سرزده در مراسمات فاتحه خوانی حضور خواهم یافت و در صورتی که به صورت محدود برگزار نشده باشد با صاحبان عزا برخورد خواهد شد.

دادستان مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تمام کسبه و صنوف شهرستان مکلف به رعایت الزامات بهداشتی ابلاغی در محل کسب هستند و در صورت تخلف، واحد صنفی متخلف پلمب می‌شود. همچنین شرکت های تبلیغاتی، چاپخانه ها، مغازه هایی که به چاپ بنر مشغول هستند خواست به هیچ وجه بنر اطلاع رسانی مراسمات عزاداری را چاپ نکنند که در صورت مشاهده مغازه آنان پلمب خواهد شد…

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مدیران ادارات اعلام کرد: ارزیابی ها نشان می دهد در برخی ادارات شهرستان پروتکل های بهداشتی بصورت کامل اجرا نمی شود که در صورت مشاهده، مدیر دستگاه مربوطه مسئول این اقدامات بوده و در صورت کوتاهی تخلف محسوب می شود و برخورد لازم انجام خواهد گرفت. همچنین به ارباب رجوعی که این موارد را رعایت نمی کند نیز باید تذکر داده شود…

اسکندری تاکید کرد: سلامت مردم خط قرمز ماست و در اولویت قرار دارد. اگر سلامت مردم به خطر بیفتد ناچار خواهیم بود محدودیت‌ها را دوباره اعمال کنیم.وی ادامه داد:هم اکنون مسجدسلیمان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد وبه تبع آن شهرها و روستاهای اطراف نیز در خطر تشدید این بیماری قرار خواهند گرفت، در نتیجه رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی، حفاظت فردی و استفاده از ماسک یک ضرورت است.

وی همچنین ضمن تسلیت ایام محرم اظهار کرد: با فرا رسیدن ماه محرم ،سایه محرم نیز بر فضای فرهنگی جامعه ساری و جاری می شود و در این میان انتظار داریم مردم در کنار معنویت و ذکر اهل بیت با توجه به توصیه های اهل بیت (ع) به سلامت خود نیز توجه  داشته باشند. همچنین بنابر دستورالعمل های ابلاغی مراسمات در فضای باز و به صورت محدود انجام شوند.

علی اسکندری در بخش پایانی سخنان خود اظهار کرد: انتظار بر این است عموم به ویژه رسانه های گروهی شهرستان همچون گذشته به عنوان یک اولویت به موضوع بیماری کرونا توجه داشته باشند و این رویه را ادامه داده و علاوه بر آن در فضای مجازی، عمومی و حقیقی، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی با ظرافت دقیق انجام شود.