داریوش محمدی ؛ شهیدی که در سالروز تولدش به شهادت رسید +تصاویر
داریوش محمدی ؛ شهیدی که در سالروز تولدش به شهادت رسید +تصاویر

سایت خبری شهر اولین ها// شهید داریوش محمدی در حین برگزاری یک تظاهرات از ناحیه پا زخمی می شود و در یکی از منازل شهر مسجد سلیمان مشغول مداوا ی خود می گردد. به گزارش سایت خبری شهر اولین ها،  شهید داریوش محمدی در ۲۴  دی‌ماه ۱۳۳۸  چشم به جهان گشود. وی تحصیلات ابتدایی و […]

سایت خبری شهر اولین ها// شهید داریوش محمدی در حین برگزاری یک تظاهرات از ناحیه پا زخمی می شود و در یکی از منازل شهر مسجد سلیمان مشغول مداوا ی خود می گردد.

به گزارش سایت خبری شهر اولین ها،  شهید داریوش محمدی در ۲۴  دی‌ماه ۱۳۳۸  چشم به جهان گشود. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در مسجدسلیمان به پایان رساند و در حالی که مدارک پذیرش جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور را دریافت کرده بود  دوش به دوش دیگر برادران همرزمش به مبارزات خود که از چند سال قبل از پیروزی انقلاب به طور مخفی صورت می‌گرفت ادامه داد تا این که در سال ۱۳۵۷ از ناحیه پا مورد اصابت گلوله واقع گردید و از آنجایی که شهادت در راه حق را وظیفه شرعی خود می دانست به مبارزات خود ادامه داد تا این که در تاریخ ۲۴دی ماه ۱۳۵۷ پس از تصرف ساختمان ساواک  برای دومین بار مورد اصابت گلوله دژخیمان قرار گرفت و با خون خود درخت اسلام را آبیاری نمود .
شهید داریوش محمدی در جین برگزاری یک  تظاهرات از ناحیه پا زخمی می شود و در یکی از منازل شهر مسجد سلیمان مشغول مداوا ی خود می گردد واز آنجایی که مکان یاد شده توسط مامورین  ساواک شناسایی شد .  شهید قبل از رسیدن مامورین محل را  ترک و  به خانواده عشایر  بختیاری در حومه مسجد سلیمان پناه می برد
.وی  پس از بهبودی جهت جلوگیری از شناسایی توسط مامورین ساواک به زادگاه پدری خود دهدز و سپس به آبادان می رود و پس از مدتی جهت پیگیری ادامه مبارزات به مسجد سلیمان بر می گردد تا سرانجام در تاریخ ۲۴/۱۰/۵۷ در سن ۱۹ سالگی  و مصادف با روز  تولدش در حالی  که با دوستان خود در حال انتقال مجروحین تظاهرات به بیمارستان بودند توسط مامورین گارد شهربانی از ناحیه سینه مورد اصابت قرار می گیرد و در حالی که زیر لب درود بر خمینی و مرگ بر شاه می گفت به درجه رفیع شهادت نائل گردید و در سیل عظیم مردم شهید پرور مسجد سلیمان در قبرستان کلگه این شهر به خاک سپرده شد.
 
آسماری نیوز