درخواست تقویت نظارت بر نحوه هزینه کرد عوارض آلایندگی توسط شهرداری ها
درخواست تقویت نظارت بر نحوه هزینه کرد عوارض آلایندگی توسط شهرداری ها
در نشست مدیرکل محیط زیست خوزستان با سازمان های مردم نهاد تشدید نظارت بر نحوه هزینه کرد عوارض آلایندگی توسط شهرداری ها درخواست گردید.

عصر اولین ها// نشست هم‌اندیشی مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان و نمایندگان سازمان های مردم نهاد استان خوزستان همزمان با گرامیداشت هفته زمین پاک در محل اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد.

به گزارش عصر اولین ها، در این نشست مدیران انجمن های محیط زیستی به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص مسائل و چالش های مختلف محیط زیستی استان به بحث و تبادل نظر پرداخته شد. از مهم ترین مسائل مطرح شده در این نشست تشدید نظارت ها بر نحوه هزینه کرد عوارض آلایندگی توسط شهرداری ها بود. علاوه بر این درخواست پیگیری از آموزش و پرورش جهت انجام فعالیت های آموزشی در مدارس، مشکلات مدیریت پسمانددر شهرها و نحوه مدیریت آن ها، خروجی محور بودن جلسات مدیرکل با انجمن ها و پیگیری مسائل مطرح شده توسط انجمن ها از طریق اداره کل بود. در این جلسه همچنین مقرر شد سمن ها پیشنهادات و طرح های خود را به اداره کل ارائه تا اقدامات و حمایت های در این زمینه ارائه نمایند.

در این نشست سیروس داودی نماینده سازمان های مردم نهاد خوزستان نیز بر آموزش مطالبه گری صحیح تاکید کرد و گفت : در این راستا دوره های آموزشی در استان در حال برگزاری است که از فعالان این حوزه می خواهیم در این کلاس ها حضور فعال داشته باشند. لازم بذکر است، در این نشست از مجتبی نواصر کوچکترین فعال محیط زیستی استان نیز توسط مدیر کل تقدیر بعمل آمد.

در این نشست علاوه بر مدیر کل، معاونین محیط زیست انسانی و طبیعی نیز حضور داشتند. داود میرشکار مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان نیز در این نشست بر اهمیت نقش و جایگاه مشارکت مردم در حفاظت از محیط زیست مطالبی بیان نمود و گفت : این اداره کل همواره از پیشنهادات و انتقادات سازنده در راستای بهبود حفاظت از محیط زیست استقبال نموده است. وی همچنین به مناسبت هفته زمین پاک اشاره کرد و گفت : برای ما حافظ زمین بسیار مهم است و استان خوزستان از جایگاه زیست محیطی بالایی و از استان های شاخص کشور می باشد و فعالیت های صنعتی و اقتصادی و زیست محیطی که در استان صورت می گیرد ، فراتر از حوزه استان و کشور بوده و متاسفانه تاثیرات منفی نیز از سایر استانها و حتی کشورهای همجوار نیز بر این استان متحمل می گردد.