دود سایت دفن زباله صفیره در چشم مردم + فیلم
دود سایت دفن زباله صفیره در چشم مردم + فیلم

عصر اولین ها// کمتر کسی هست که از جاده اهواز به سمت بخش غیزانیه رفته و ابر تیره ناشی از مدفن زباله صفیره را ندیده باشد. چند سالی هست که اهالی مناطق شرقی اهواز و روستاهای این منطقه با آلودگی ناشی از آتش‌ سوزی سایت دفن زباله صفیره دست به گریبانند. در طول این مدت […]

عصر اولین ها// کمتر کسی هست که از جاده اهواز به سمت بخش غیزانیه رفته و ابر تیره ناشی از مدفن زباله صفیره را ندیده باشد.

چند سالی هست که اهالی مناطق شرقی اهواز و روستاهای این منطقه با آلودگی ناشی از آتش‌ سوزی سایت دفن زباله صفیره دست به گریبانند.

در طول این مدت چندین نوبت اعتراضات مردمی صورت گرفته ، شکایاتی تنطیم شده و مسئول وعده حل مشکل داده اند. اما هنوز هم سهم مردم و شاغلین فعال در صنایع این منطقه که چمد هزار نفر می باشند دود و آلودگی و بیماری است.

اما از دو ماه گذشته تاکنون حجم دود و بوی غیر قابل تحمل آن چند برابر شده و طاقت را از مردم ربوده و کارد را به استخوانشان رسانده. به طوری که دیگر از وعده ها خسته شدند و از مسئولین ناامید

صداوسیمای استان خوزستان اخیرا در برنامه زنده خود به طور اختصاصی به این موضوع پرداخت و بخشی از مشکلات مردم و توضیحات و پیگیری‌های مسئولین را به نمایش گذاشت و خبرگزاری تسنیم خوزستان نیز با مسئولان مربوطه گفت‌وگوهای تفصیلی انجام داده است که اینجا می‌بینید.

اما چیزی که در پایان دستگیر ما شد چیزی بیش از آنچه که می دانستیم نبود. بحرانی که هر روز ابعاد آن در زمینه بهداشت و سلامت مردم گسترده‌تر می‌شود و طرح‌هایی که مسئولین برای حل مشکل ارائه می‌دهند و اجرای آن را منوط به اختصاص بودجه می‌دانند. بدون اینکه پاسخ دهند چه اتفاقی برای طرح‌ها و بودجه‌های قبلی افتاده که کار به اینجا رسیده.

خبرنگار تسنیم سری به روستاهای اطراف سایت دفن زباله صفیره رفته تا مشکلات مردم را از نزدیک به نمایش بگذارد.

گزارش: محمدامین غفاری

  • منبع خبر : تسنیم