بلاتکلیفی شهرداری مسجدسلیمان با خاتمه دوره سرپرستی شهرداری
بلاتکلیفی شهرداری مسجدسلیمان با خاتمه دوره سرپرستی شهرداری

شهرداری مسجدسلیمان قربانی وقت کُشی استاندار / پشت پرده عدم تأیید حکم شهردار منتخب پس از 90 روز چیست؟ / چه کسی باید پیگیر معرفی شهردار باشد؟ نماینده، فرماندار یا شهروندان ؟ / شورای شهر مسجدسلیمان را چه می شود؟ / نماینده مردم در مجلس از وظایف نظارتی خود غافل نشود

عصر اولین ها// در حالی که از انتخاب مهدی رضایی بعنوان سرپرست شهرداری مسجدسلیمان بیش از 100 روز می گذرد و انتظار می رفت تا استاندار خوزستان پس از بررسی ها و حضور هیات ویژه استانداری برای بررسی روند انتخاب شهردار منتخب، در نهایت با صدور حکم وی موافقت نماید اما همچنان معارفه پیمان مولایی شهردار منتخب در هاله ای از ابهام قرار دارد و مدت تصدی سرپرست شهرداری نیز هفته ها پیش خاتمه یافته است.

به گزارش عصر اولین ها، از انتخاب سرپرست شهرداری مسجدسلیمان بیش از 100 روز می گذرد و بر اساس قانون نیز سرپرست شهرداری تا سه ماه می تواند در این مسئولیت قرار گیرد و پس از انقضای این مهلت می بایست شهردار از سوی شورا انتخاب شود. این در حالی است که بیش از 90 روز از انتخاب پیمان مولایی بعنوان شهردار مسجدسلیمان می گذرد و همچنان صدور حکم وی و برگزاری مراسم معارفه همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

از طرفی ادامه بلاتکلیفی وضعیت شهرداری مسجدسلیمان خدمات رسانی شهری و انجام امورات مراجعین را نیز تا حدود زیادی تحت الشعاع قرار خواهد داد. علاوه بر این عدم اظهار نظر صریح و شفاف استاندار خوزستان و اقدام لازم در خصوص حکم شهردار منتخب موجب شده تا مدت زمان قانونی تصدی سرپرستی شهرداری خاتمه یابد و در صورت عدم معارفه شهردار، شورای شهر می بایستی مجدداً برای انتخاب سرپرست جدید تشکیل جلسه دهد. هر چند که طی دو ماه اخیر خبر خاصی در خصوص برگزاری جلسات شورای شهر منتشر نشده و به نظر می رسد اعضای شورا موضوع و طرحی را جهت ارائه در صحن شورا ضروری و قابل بررسی نمی بینند !. از سوی دیگر انتظار می رفت نماینده مردم شهرستان نیز نظارت بیشتری در خصوص روند صدور حکم شهردار از طریق استانداری اعمال نماید.

با تمام این تفاسیر انتظار می رود تا روند پیگیری و تعیین تکلیف حکم شهردار منتخب از طریق فرماندار و نماینده مردم شهرستان انجام شود تا مدیریت شهرداری بیش از این دستخوش بلاتکلیفی و عدول از قانون نگردد. ضمن این که با توجه به خاتمه مدت زمان قانونی سرپرستی شهرداری، بایستی فرآیند قانونی تعیین و معرفی سرپرست جدید شهرداری را تا زمان معارفه شهردار توسط اعضای شورای شهر انجام پذیرد. شورایی که عملکرد پرانتقاد و حاشیه دار اعضای آن طی سه سال اخیر بیش از هر زمان دیگری با اعتراض شهروندان همراه بوده است.