راهبردهای عملیاتی در پی مصادف شدن اربعین حسینی با گرما و شرجی
راهبردهای عملیاتی در پی مصادف شدن اربعین حسینی با گرما و شرجی
استفاده از همه ظرفیت‌های اورژانس در ایام اربعین/ پیش‌بینی راه‌اندازی اتاق‌های سرد در مرزها

 رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به مصادف شدن اربعین حسینی با گرما و شرجی گفت: برای مقابله با گرما در حال راه‌اندازی اتاق‌های سرد در همه مرزها به ویژه در مرزهای جنوبی و در استان خوزستان هستیم.

دکتر جعفر میعادفر در نشست خبری با اصحاب رسانه در دانشگاه علوم پزشکی آبادان برگزار شد، با اشاره به پیش رو داشتن اربعین حسینی درماه‌های پیش رو  اظهارکرد: پیش‌بینی می‌شود امسال جمعیت زائران اربعین حسینی افزایش یابد که به منظور ایجاد آمادگی‌های لازم در سازمان اورژانس کشور برای ارائه خدمات، بازدید از مرزها از هفته گذشته از مرز شمال غربی کشور آغاز شده و امروز در اهواز و آبادان حضور پیدا کرده‌ایم.

 وی افزود: با همه روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و تیم‌های عملیاتی حوزه سلامت برنامه اربعین حسینی، جلسات هماهنگی برگزار شد تا چالش‌های سال گذشته رفع و امکانات مورد نیاز امسال برای خدمات بهتر فراهم شود.

رئیس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: برنامه‌ریزی شده است که علاوه بر استقرار بیمارستان‌های صحرایی و مراکز درمانی ثابت که از سال گذشته در مرزها ایجاد شده و تا اربعین حسینی در مرزهای دیگر آماده می‌شود و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، از ظرفیت اتوبوس آمبولانس و درمانگاه‌های سیار استفاده شود.

میعادفر با اشاره به مصادف شدن اربعین حسینی با گرما و شرجی افزود: برای مقابله با گرما در حال راه‌اندازی اتاق‌های سرد در همه مرزها به ویژه در مرزهای جنوبی و در استان خوزستان هستیم که حدود ۲۰ روز قبل از اربعین حسینی محل استقرار کانکس‌های اتاق سرد تعیین می‌شود.

وی بیان‌کرد: آمادگی وجود دارد که از همه ظرفیت فوریت‌های پزشکی استان‌ها با استفاده از نیروهای تخصصی، بهداشتی و اورژانسی با امکانات خودشان، برای پشتیبانی از استان‌های مرزی استفاده شود.

  • منبع خبر : ایسنا