راه اندازی موکب شهدای اصناف در حوزه مرکزی بسیج اصناف اهواز
راه اندازی موکب شهدای اصناف در حوزه مرکزی بسیج اصناف اهواز
راه اندازی موکب شهدای اصناف در حوزه مرکزی بسیج اصناف اهواز

عصر اولین ها//مسئول سازمان بسیج اصناف،بازاریان وفعالان اقتصادی استان خوزستان از راه اندازی موکب شهدای اصناف برای اولین بار در  حوزه مرکزی بسیج اصناف کلانشهر اهواز خبر داد.

به گزارش عصر اولین ها،سرهنگ طباطبایی فرمانده بسیج اصناف استان خوزستان با اعلام این خبر بیان داشت:

آغاز ماه محرم الحرام اگر چه ایام تلخ شهادت مظلومانه دُردانه رسول خدا و جگرگوشه علی و فاطمه(علیهماالسلام ) و یاران وفادارشان و ایام حُزن و اندوه و سوگواری است، اما نام و بوی محرم که می‌آید انگیزه مقاومت،شجاعت، صبوری، استکبارستیزی، ولایتمداری و شهادت طلبی را در روح و جان امت اسلامی بطور بی‌نظیری تقویت و مضاعف می‌نماید و به اربعین که نزدیک می‌شود به اوج می‌رسد و نه تنها دلها بلکه جسم‌ها را نیز روانه کربلا، نجف،کاظمین و سامرا می‌کند؛

وی افزود: عاشقانه تر اینکه مریدانِ آل الله می‌شوند خادمانِ عشاق الحسین و در گوشه کنار شهر و همراه با هیئت‌های سینه زنی، زنجیرزنی و روضه‌خوانی؛ موکب ها برپا می‌کنند و شهر را رنگ و بوی عاشورایی می‌بخشند تا اربعین که برسد به چذابه و شلمچه. وچه می‌کنند این نوجوانان وجوانان نسلِ امروز که در اوجِ ناتوی فرهنگی و جنگ نرم تربیت شده و رشد یافتند.

در ادامه ایشان گفتند: متولیانِ جنگ نرم و مزدورانشان بیایند ببینند یکی از این هزاران موکب را که بدست همین نسل در محله با صفای زیتون کارمندیِ اهواز چگونه از مردم عزیزِ عاشقِ حسین علیه‌السلام پذیرایی می‌کنند و مردم و کسبه با مرامِ زیتون چه استقبالی می‌کنند.

سرهنگ طباطبایی ضمن قدردانی از تلاش تمامی بسیجیان حوزه مرکزی، کسبه و بازاریان و همه همراهان در راه اندازی موکب خاطرنشان ساخت:این موکب، موکبِ شهدای اصناف است که با یاری و همراهی اتاق، اتحادیه‌های صنفی، اصناف و بازاریانِ عاشق و مریدِ اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) توسط حوزه مرکزی بسیج اصناف اهواز برپا شده است.