رفع تصرف اراضی ملی در منطقه حفاظت شده کرخه
رفع تصرف اراضی ملی در منطقه حفاظت شده کرخه

عصر اولین ها// رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان حمیدیه با اشاره به عملیات جلوگیری از تخریب پوشش گیاهی و از بین رفتن زیستگاه حیات وحش در منطقه حفاظت شده کرخه گفت: رفع تصرف اراضی ملی در منطقه موسوم به “بیشه زار بیت قشم” در حوزه استحفاظی شهرستان حمیدیه صورت‌ گرفت. به گزارش عصر اولین […]

عصر اولین ها// رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان حمیدیه با اشاره به عملیات جلوگیری از تخریب پوشش گیاهی و از بین رفتن زیستگاه حیات وحش در منطقه حفاظت شده کرخه گفت: رفع تصرف اراضی ملی در منطقه موسوم به “بیشه زار بیت قشم” در حوزه استحفاظی شهرستان حمیدیه صورت‌ گرفت.

به گزارش عصر اولین ها به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان “امیر عطشانی” روز شنبه افزود: اشخاص ناشناس اخیرا شبانه اقدام به حفر نهر آبیاری و آماده سازی برای تصرف اراضی ملی حاشیه رودخانه کرخه با پوشش گیاهی غنی ،متراکم و محل پناهگاه و زیستگاه حیات وحش در منطقه حفاظت شده کرخه نمودند.

وی اظهار داشت: با اطلاع رسانی به موقع فعالان وحامیان محیط‌زیست و با حضور و هوشیاری ماموران یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان حمیدیه از ادامه تخریب و تصرف جلوگیری شد.
عطشانی افزود: عملیات رفع تصرف از اراضی ملی تخریب شده برای جلوگیری از اقدام بعدی و یا ادامه روند تخریب از سوی افراد متخلف ، انجام شد.
وی اضافه کرد: شناسایی عاملان تخریب و تصرف اراضی ملی در منطقه حفاظت شده کرخه برای معرفی به مراجع قضایی در حال انجام است.

منطقه حفاظت شده و پناهگاه حیات وحش کرخه با حدود ۱۴ هزار هکتار وسعت، در حاشیه رودخانه کرخه در غرب خوزستان قرار گرفته که زیستگاه اصلی گوزن زرد از گونه‌های در خطر انقراض است.