روایت نماینده ولی‌فقیه در خوزستان از دستور رئیس جمهور برای برطرف کردن حل مشکل زائران اربعین حسینی
روایت نماینده ولی‌فقیه در خوزستان از دستور رئیس جمهور برای برطرف کردن حل مشکل زائران اربعین حسینی

عصر اولین ها// نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: طبق توافق دو طرفه عراق و ایران قرار بود امسال فقط ۶۰ هزار زائر اربعین حسینی از ایران حضور داشته باشند اما پس از حضور مردم در مرزها و پیگیری آیت‌الله رئیسی این موضوع اصلاح و راه باز شد.  حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی فرد در جمع […]

عصر اولین ها// نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: طبق توافق دو طرفه عراق و ایران قرار بود امسال فقط ۶۰ هزار زائر اربعین حسینی از ایران حضور داشته باشند اما پس از حضور مردم در مرزها و پیگیری آیت‌الله رئیسی این موضوع اصلاح و راه باز شد.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی فرد در جمع تعدادی از زائران اربعین حسینی در یکی از موکب‌ها اظهار داشت: پس از دستور آیت‌الله رئیسی و اقدامات سردارقاآنی و وزیر کشور امکان اعزام زائران فراهم شد.

وی افزود: از ابتدا توافق دو دولت عراق و ایران مبنی برا اعزام تنها ۶۰ هزار زائر بود که این موضوع سبب شد صرفا مسیر هوایی مد نظر باشد و به همین دلیل آمادگی لازم در مرزهای زمینی وجود نداشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان گفت: در این زمینه بنده با آیت‌الله رئیسی صحبت کردم اما پس از دستور ایشان بود که سردار قاآنی بلافاصله با الکاظمی گفت‌وگو کرد و سبب شد مسیر برای زائران مانده در پشت مرزهای زمینی باز شود.

وی افزود: سردار وحیدی وزیر کشور نیز پیگیری‌ها و دستوراتی داشت که سبب شد این اتفاق رخ دهد و خدا راشاکریم که بالاخره بخشی از زائران توانستند به زیارت اربعین بروند.

موسوی فرد همچنین درباره برخی نارسایی‌ها نیز تاکید کرد: مردم عزیز ما شاهد بودند که قبل از کرونا مردم استان خوزستان چه استقبالی در مرزها از زائران داشتند اما امسال چون طبق توافق دو کشور قرار بود زائری در مرزها نباشد در ابتدای کار و برای اعزام دچار مشکلاتی شدیم.

وی افزود: البته برای بازگشت زائران اقدامات خوبی صورت گرفت و امکانات خوبی در مرزها به‌ ویژه در مرز شلمچه آماده شد که به زائران خدمات لازم ارائه شد.

  • منبع خبر : تسنیم