سخنگوی ستاد استانی کرونا:مردم رعایت نکنند وضع خوزستان بدتر می شود
سخنگوی ستاد استانی کرونا:مردم رعایت نکنند وضع خوزستان بدتر می شود

عصر اولین ها// سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا درخوزستان ضمن ابراز نگرانی از روند رو به افزایش ابتلا و بستری بیماران کرونایی در این استان تصریح کرد:اگرمردم شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نکنند وضع خوزستان از نظر شیوع کرونا به مراتب بدتر خواهد شد. رضا نجاتی با بیان اینکه هرگونه تصمیمی که با مشارکت […]

عصر اولین ها// سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا درخوزستان ضمن ابراز نگرانی از روند رو به افزایش ابتلا و بستری بیماران کرونایی در این استان تصریح کرد:اگرمردم شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نکنند وضع خوزستان از نظر شیوع کرونا به مراتب بدتر خواهد شد.

رضا نجاتی با بیان اینکه هرگونه تصمیمی که با مشارکت وهمراهی مردم نباشد به سرانجام و نتیجه مطلوب نخواهد رسید افزود:تصمیم ستاد استانی مبارزه با کرونا بر روی بستن بوستان ها ، تعطیلی مراکز آموزشی و برپا نشدن هرگونه تجمع به خصوص نماز جمعه در نقاط قرمز متمرکز است.
وی با اشاره به اینکه هنوز تصمیمی برای محدودیت ترددهای شهری ، برون شهری یا تعطیلی اداره ها در خوزستان گرفته نشده است افزود:اجرای هرگونه برنامه پیشگیری از کرونا در استان منوط به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود.
تمرکززدایی و ضرورت افزایش اختیارات استانی
سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا در خوزستان گفت:ابتکارعمل استانی و اثرگذاری بیشتر تصمیم ها، منوط به تمرکززدایی و افزایش اختیارات ستاد استانی براساس یک چارچوب مشخص تعریف شده است.
نجاتی افزود:اگرچارچوب و ملاک هایی برای دانشگاه علوم پزشکی چندی شاپور اهواز تعریف شود و بر اساس همان ملاک ها ، برنامه های پیشگیری یا محدودیت ها بدون اخذ مجوز از ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرایی شود اثرگذاری بهتری خواهد داشت و زمان نیز از دست نخواهد رفت.
وی با اشاره به افزایش موارد ابتلا به کرونا ، بستری و فوتی ها احتمال برقراری دوباره محدودیت های تردد در خوزستان را رد نکرد.
سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا درخوزستان در ادامه با بیان اینکه میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در استان کاهش قابل ملاحظه ای داشته است افزود: محدودیت باشد یا نباشد مردم باید رعایت کنند حتی زمانی که خوزستان وضعیت سفید داشته باشد.

  • منبع خبر : ایرنا