سرقت کابل مخابرات در مسجدسلیمان و تداوم قطعی تلفن مشترکین
سرقت کابل مخابرات در مسجدسلیمان و تداوم قطعی تلفن مشترکین

عصر اولین ها// سرقت کابل های مخابرات طی ماههای اخیر در مسجدسلیمان موجب شده تا بخشی از مشترکین همچنان با مشکل قطعی تلفن و اینترنت مواجه باشند. هر چند که تعدادی از سارقین در این خصوص دستگیر شده اند اما به نظر می رسد حل این معضل نیازمند آسیب شناسی و چاره اندیشی جدی برای […]

عصر اولین ها// سرقت کابل های مخابرات طی ماههای اخیر در مسجدسلیمان موجب شده تا بخشی از مشترکین همچنان با مشکل قطعی تلفن و اینترنت مواجه باشند. هر چند که تعدادی از سارقین در این خصوص دستگیر شده اند اما به نظر می رسد حل این معضل نیازمند آسیب شناسی و چاره اندیشی جدی برای پیشگیری از بروز مجدد مشکلات آتی می باشد.

به گزارش عصر اولین ها، سرقت کابل‌های تلفن و شبکه برق در مسجدسلیمان از جمله معضلات جدی شهروندان به شمار می رود و علیرغم آن که در مواردی شرکت مخابرات اقدام به جایگزینی کابل و تجهیزات مربوطه نموده باز هم شاهد سرقت های مشابه در این خصوص بوده ایم. با این حال در شرایطی که تلفن ثابت از جمله نیازهای اصلی خانواده ها در این ایام می باشد و دانش آموزان در منازل نیاز به اینترنت برای آموزش دارند توجه جدی به این مقوله از اولویت های حقوق شهروندی به شمار می رود. طی ماههای اخیر وقوع چند مورد سرقت کابل مخابرات در مناطق مختلف از جمله منطقه سرکوره ها موجب شده تا قطعی تلفن مشترکین ادامه یابد. هر چند در مواردی نیز افرادی در ارتباط با پرونده سرقت کابل دستگیر شده اند اما قطعی تلفن مشترکین همچنان ادامه دارد.

از طرفی می توان گفت با تمهیدات تخصصی و کارشناسی می توان سرقت کابل های مخابرات را به حداقل رساند. از این رو اجرای راهکارهای حفاظتی که در دیگر استان ها اجرا شده و امکان بریدن و سرقت کابل ها را تقریباً غیرممکن می سازد و نیز اجرای طرح کابل‌های تلفن مناطق به شکل فیبرنوری و زمینی می تواند در پیشگیری از ایجاد خسارت به شرکت مخابرات از طریق سرقت کابل ها موثر باشد. امیدواریم تا ضمن چاره اندیشی برای سرقت کابل ها در آینده آمار این گونه موارد به حداقل برسد تا شاهد قطع تلفن مشترکین و ایجاد خسارت به شبکه مخابرات نباشیم.