سومین تجمع مالباختگان پروژه مینا مسجدسلیمان طی ۱۸ ماه اخیر ؛
سومین تجمع مالباختگان پروژه مینا مسجدسلیمان طی ۱۸ ماه اخیر ؛

عصر اولین ها// جمعی از مالباختگان مسکن مهر مسجدسلیمان(پروژه مینا) با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان ضمن اعتراض به بلاتکلیفی و عدم تحقق وعده ها خواستار تحویل واحدهای مسکونی خود شدند. این اقدام که سومین تجمع اعتراضی مالباختگان در مقابل فرمانداری و استانداری از پاییز ۹۸ بوده در حالی اتفاق افتاد که در بحرانی ترین […]

عصر اولین ها// جمعی از مالباختگان مسکن مهر مسجدسلیمان(پروژه مینا) با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان ضمن اعتراض به بلاتکلیفی و عدم تحقق وعده ها خواستار تحویل واحدهای مسکونی خود شدند. این اقدام که سومین تجمع اعتراضی مالباختگان در مقابل فرمانداری و استانداری از پاییز ۹۸ بوده در حالی اتفاق افتاد که در بحرانی ترین شرایط کرونا این افراد از جان خود برای تحقق وعده های مسئولین گذشته اند و در مقابل فرمانداری شهرستان تجمع نمودند.

به گزارش عصر اولین ها، جمعی از مالباختگان مسکن مهر مسجدسلیمان (پروژه مینا) با تجمع مقابل فرمانداری مسجدسلیمان خواستار تعیین تکلیف این موضوع شده اند. این تجمع در حالی صورت گرفت که تاکنون اقدام مشخصی از سوی مسئولین شهرستان جهت واگذاری واحدهای مسکونی به اعضاء صورت نگرفته است. برخی اعضای مسکن مهر (پروژه مینا) نیز در این خصوص گفتند:بارها مقرر شد تا واحدهای مسکونی به اعضا تحویل داده شود اما همچنان خبری نیست و این سال ها تنها وعده شنیده ایم. بارها شکایات متعدد خود را به فرمانداران وقت، نمایندگان محترم مجلس، مدیران کل راه و شهرسازی اعلام کرده ایم که همگی در ابتدا قول همکاری اما پس از مدتی پیگیری ها به فراموشی سپرده می شود که برای ما جای سوال دارد؟! یکی از دیگر از این مالباختگان نیز اظهار کرد: با پولی که من در آن مقطع برای خرید آپارتمان پرداخت کردم می شد ۲ خودرو پراید خریداری کرد اما امروز با سه برابر آن نمی شود یک پراید خرید. وی ادامه داد: در این مدت هر چه فریاد زده ایم زندگی امان بر باد رفت گوش شنوایی نبود اما اگر فکر می کنند با فرسایشی کردن این موضوع می توانندحقوق مان را پایمال کنند کور خوانده اند.

گفتنی است طبق قراردادشماره ۱۱۹۷۳/۱۶ مورخ ۲۲/۶/۸۴ قطعه زمین با مساحت ۱۹/۲۸۰۴۶ متر مربع تحت پلاک ۱۵۵۲۰/۱ جهت ساخت ۲۲۳ واحد مسکن استیجاری خصوصی به شرکت عمران توسعه مسجدسلیمان واگذار گردید آن شرکت نیز اقدام به اخذ تسهیلات و انعقاد قرارداد مشارکت مدنی با بانک سپه و شروع به ساخت و ساز نمود. سپس شرکت عمران و توسعه طی درخواست شماره ۱۱۸ مورخ ۲۵/۸/۸۹ خواستار واگذاری واحدهای خود به واجدین شرایط مسکن مهر و استفاده از تسهیلات اعتباری مسکن مهر شد که این درخواست طی نامه شماره ۰۱/۱۱۰/۵۱۸۱۸ مورخ ۲۷/۹/۸۹ مدیرکل دفتر وزارتی مورد موافقت واقع گردید که در همین راستا صورت جلسه مورخ ۲۰/۹/۸۹ فی مابین شرکت فوق و سازمان مسکن و شهرسازی استان منعقد گردید که این امر منجر به واریز وجه توسط اعضا معرفی شده ( میانگین شش میلیون تومان توسط هر عضو) به حساب شرکت گردید اما تاکنون نه هیچ گونه واحدی به افراد تحویل داده شده است و نه وجه واریزی مسترد شده است…

متاسفانه با گذشت سال ها این مالباختگان تعیین تکلیف نشده اند و همین بلاتکلیفی باعث شده است بارها تعدادی از این افراد با تجمع در مقابل فرمانداری مسجدسلیمان خواهان روشن شدن وضعیت خود شوند. علاوه بر این پیگیری این افراد از طریق فرمانداری و دفتر نماینده مردم شهرستان در مجلس ادامه داشته که تاکنون پاسخ روشنی برای تعیین تکلیف این موضوع اعلام نشده است.