شناسایی حدود ۳۰۰ طرح نیمه تمام در خوزستان
شناسایی حدود ۳۰۰ طرح نیمه تمام در خوزستان

عصر اولین ها// برای تکمیل حدود ۳۰۰ طرح نیمه تمام در خوزستان در مجموع به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیازمند است. استاندار خوزستان در نشست بررسی مشکلات مناطق محروم و روستایی استان  که با حضور معاون توسعه  روستایی و  مناطق محروم  ریاست جمهوری  برگزار شد، گفت: خوزستان بر خلاف آوازه بزرگی که […]

عصر اولین ها// برای تکمیل حدود ۳۰۰ طرح نیمه تمام در خوزستان در مجموع به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیازمند است.

استاندار خوزستان در نشست بررسی مشکلات مناطق محروم و روستایی استان  که با حضور معاون توسعه  روستایی و  مناطق محروم  ریاست جمهوری  برگزار شد، گفت: خوزستان بر خلاف آوازه بزرگی که از نظر درآمد‌ها و نقش ارزنده‌ای که در ابعاد ملی در مسائل امنیتی و اجتماعی کشور دارد، بسیار مظلوم واقع شده است. 
وی با اشاره به اینکه  بیش از ۷۰۳ روستا در خوزستان آب شرب سالم ندارند ، افزود : در خوزستان بارندگی و کم بارش بودن، مصیبت است. بارندگی زیاد باعث تداخل فاضلاب و آب شرب می‌شود و خشکسالی نیز باعث شوری آب و غیر مصرف شدن آب شرب می‌شود.
استاندار خوزستان بیان کرد: امسال علاوه بر آب شرب، در تامین آب مصارف کشاورزی و دام‌ها نیز با تنش جدی مواجه هستیم و به شدت مشکل داریم.
سلیمانی‌دشتکی با بیان اینکه خوزستان در زیرساخت‌های جاده‌ای در مقایسه با استان‌هایی که نقش چندانی در صادرات و ترانزیت کالای کشور ندارند، وضعیت بسیار نامناسبی دارد و در این زمینه مشکلات متعدد است، گفت:در زمینه نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد و نیشکر اقدامات خوبی در خوزستان انجام شده، اما در رفاه عمومی که شامل زیرساخت‌های آب، جاده و امکانات عمومی است، مشکلات بسیار زیاد است.

وی گفت: برای تکمیل حدود ۳۰۰ پروژه‌ای که به اعتباری حدود ۱۰ میلیارد تومان نیاز دارند، به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم. این پروژه‌ها شناسایی شده‌اند و با برنامه‌ریزی می‌توانیم آن‌ها را به اتمام رسانیم.

استاندار خوزستان گفت: با همکاری استان و منابع ملی و بنیاد‌ها و بخش‌های مختلف می‌توانیم اعتبارات اجرای این طرح‌ها را تامین کنیم.