شهردار مسجدسلیمان مدعی شد : خسارت ۳۰ میلیاردی شرکت نفت و گاز به شهرداری!!
شهردار مسجدسلیمان مدعی شد : خسارت ۳۰ میلیاردی شرکت نفت و گاز به شهرداری!!

شهر اولین ها//پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مسجدسلیمان با انتشار خبری بر روی پایگاه اطلاع رسانی اش از بروز خسارت به اموال شهرداری توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان خبر داد .بمنظور اطلاع افکار عمومی خبر مذکور عیناً از سایت خبری شهرداری منتشر می گردد . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مسجدسلیمان و […]

شهر اولین ها//پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مسجدسلیمان با انتشار خبری بر روی پایگاه اطلاع رسانی اش از بروز خسارت به اموال شهرداری توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان خبر داد .بمنظور اطلاع افکار عمومی خبر مذکور عیناً از سایت خبری شهرداری منتشر می گردد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مسجدسلیمان و به نقل از روابط عمومی متاسفانه دو شب قبل در مورخ ۹۵/۷/۱۱ ساعت ۲ بامداد عوامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان به دلایل نا معلومی اقدام به برچیدن و متوقف کردن پروژه ی احداث کانال لایروبی و بستر سازی در منطقه ی نمره یک گردیدند، که باعث خسارات زیادی به مبلغ ریالی ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به تجهیزات کارگاهی و مصالح موجود پیمانکار در منطقه مذکور گردیده است.
عبداله قاسمی صالح بابری طی گفتگویی با پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مسجدسلیمان ضمن ابراز تاسف از روند موجود عنوان کرد: صبح امروز ضمن حضور در منطقه ی نمره یک، محل پروژه ی شهرداری مشاهده گردیده عوامل شرکت بهره برداری نفت و گاز اقدام به شکستن و وارد کردن خسارت به لوله ی کار و گیت دار ۱۰۰ میلیمتر که به جهت هدایت آبهای سطحی به بیرون از محدوده اجرای پروژه به کار برده شده به طول ۷۵ متر بود کردند، که منجر به تخریب کامل و نشت آبهای سطحی به محل پروژه گردیده است.
وی در ادامه افزود: در ادامه ی بررسی خسارت به اموال شهرداری با توجه به آب گرفتگی پای کار، مصالح از نوع ماسه ۲۰۰ متر مکعب، آهک ۱۸۰ متر مکعب، شن ۷۵ متر مکعب و سیمان ۲۰۰ کیسه از بین رفته است. شهرداری مسجدسلیمان در خصوص خسارات دیگر اموال افزود: با توجه به اینکه این کار باعث مشکلات فراوان و جلوگیری از ادامه ی پروژه ی عمرانی شهرداری گردیده است، موارد خسارت به شرح ذیل می باشد:
۱- آب گرفتگی ۳۰۰۰ متر مکعب بسترسازی با سنگ ملات شِفته آهک و ماسه و سیمان و وارد شدن خسارت به بستر موجود
۲- آب گرفتگی و تجمع فاضلاب به حجم ۲۸۰۰ متر مکعب
۳- آب گرفتگی ۲۴۰۰ متر مکعب بسترسازی با سنگ ملات شِفته آهک و ماسه و سیمان و وارد شدن خسارت به بستر موجود
۴- تخریب و برچیدن جاده دسترسی
۵- تخریب بستر احداثی موقت جهت هدایت آب و فاضلاب
۶- مسدود کردن راه و جلوگیری از تردد ماشین آلات راهسازی به محل پروژه و درگیری لفظی با پرسنل شهرداری

در ادامه عبداله قاسمی صالح بابری در این زمینه تصریح کرد: شرکت بهره برداری نفت و گاز ضمن متوقف کردن ماشین آلات راهسازی در حین عملیات اجرایی باعث تعطیلی پروژه ی شهرداری گردیده است. این مقام مسئول در زمینه این گزارش با اشاره به اینکه به استناد اصل ۴۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده ۵۱ قانون توزیع عادلانه ی آب مصوب در سال ۱۳۶۱، رودخانه ها، مسیل ها و برکه های طبیعی در مالکیت وزارت نیرو می باشد و شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با استناد به نامه شماره ۵۷۷۳ مورخ ۷۸/۵/۹ اداره اسناد و املاک و اداره راه و شهرسازی هیچگونه مالکیتی در این زمینه ندارد.
قاسمی صالح بابری به اهمیت اجرایی پروژه ی دره ی نمره یک پرداخت و اظهار داشت: پروژه فوق به ایمن سازی املاک تجاری و مسکونی حاشیه دره، لایروبی و ترمیم پل و بازارچه موجود و همچنین توسعه احداث کانال آب بر یا مسیل موجود منجر خواهد شد و نیز پروژه فوق برای جلوگیری از آلایندگی پساب های ناشی از عملکرد نفتی پتروشیمی که آثار زیانبار ناشی از آلایندگی باعث مشکلات تنفسی برای شهروندان بوده که ما بر آن شدیم در راستای پروژه حفاظت از محیط زیست و همچنین مقاوم سازی بازارچه امام رضا (ع) و منازل اطراف با انتقال بیش از هزار سرویس پسآب های نفتی و پانصد سرویس سنگ آهک و عملیات گودبرداری نیز انجام شده که می توان به این نکات مثبت اشاره کرد.
وی افزود: این کانال با طول ۷۵ متر، عرض دهانه ی ۲۰ متر و مساحت ۱۵۰۰ متر مربع طراحی و برآورد گردیده و پیشرفت فیزیکی اجرایی پرونده در مرحله لجن برداری، خاکبرداری، آهک پاشی، کف بستر، سنگ کاری با ملات ماسه و سیمان و آهک و همچنین مراحل اجرای قالب بندی، آرماتور بندی، در مراحل اجرایی می باشد.
وی در پایان اظهار داشت: لذا از مسئولین محترم شهرستان انتظار داریم شرکت بهره‌برداری نفت و گاز را در پروسه توسعه مسجدسلیمان سهیم نمایند نه اینکه با این اینگونه اقدامات غیر ضروری باعث کند شدن چرخه توسعه شهرستان شوند و همچنین از نماینده محترم شهرستان نیز درخواست داریم نسبت به مدیرانی که تعلق خاطری به شهر ندارند برخورد لازم صورت پذیرد.