شهرستان مسجدسلیمان در لیست مناطق جنگی قرار گیرد
شهرستان مسجدسلیمان در لیست مناطق جنگی قرار گیرد

عصر اولین ها// جمعی از شهروندان مسجدسلیمان با راه اندازی کارزار جمع آوری امضاء خواستار قرار گرفتن مسجدسلیمان در لیست مناطق جنگی موضوع ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه شده اند. این در حالی که قرار گرفتن مسجدسلیمان در لیست مناطق جنگی طی سال های گذشته مطالبه جدی مردم شهرستان بوده و حتی در سفر […]

عصر اولین ها// جمعی از شهروندان مسجدسلیمان با راه اندازی کارزار جمع آوری امضاء خواستار قرار گرفتن مسجدسلیمان در لیست مناطق جنگی موضوع ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه شده اند. این در حالی که قرار گرفتن مسجدسلیمان در لیست مناطق جنگی طی سال های گذشته مطالبه جدی مردم شهرستان بوده و حتی در سفر هیئت اعزامی وزارت دفاع به مسجدسلیمان که سال گذشته صورت گرفت نیز این موضوع مطرح شد.

به گزارش عصر اولین ها، طی سال های اخیر لیستی از مناطق جنگی در دوران دفاع مقدس (به تفکیک استان ) به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال گردیده است. طی این نامه و در راستای اجرای بند الف ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تعیین محدوده مناطق عملیاتی دفاع مقدس به منظور جبران عقب ماندگی استان های مذکور تا پایان سال اول اجرای قانون به سازمان ، مناطق جنگی (که مورد تصرف یا بشدت در حال بمباران و گلوله باران بوده ) و امنیتی درگیر در دوران دفاع مقدس (که حضور ضدانقلاب و درگیریهای مداوم در این مناطق موجب عقب ماندگی های آنها شده است) به تفکیک استان اعلام شده اند. نکته جالب اینکه نام مسجدسلیمان در میان مناطق جنگی استان خوزستان قرار نگرفته است. این موضوع در سفر هیئت اعزامی وزارت دفاع به مسجدسلیمان که سال گذشته صورت گرفت نیز مطرح شد و علیرضا ورناصری نماینده مردم شهرستان در مجلس یکی از دلایل انتقالی نیروها به شهرهای دیگر را بحث مناطق جنگی عنوان نمود که به شهرستان مسجدسلیمان اختصاص نیافت. وی با اشاره به این که موضوع تبدیل به قانون شده است اما همچنان پیگیر هستیم تا مجددا این حق را به شهرستان برگردانیم.

با این حال اخیراً کارزار جمع اوری امضاء توسط برخی شهروندان راه اندازی شده و از نماینده مردم شهرستان خواستار پیگیری و قرار گرفتن مسجدسلیمان در لیست مناطق جنگی موضوع ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه را دارند. در بخشی از این درخواست آمده است: طی سال‌های اخیر نام مسجدسلیمان در لیست ارسالی ستاد کل نیروهای مسلح به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مبنی بر تعیین مناطق جنگی قرار نگرفته است. شهرستان مسجدسلیمان بیش از هزار شهید و ۴هزار جانباز تقدیم انقلاب نموده و در همه مقاطع این جنگ تاریخی همچون یک سنگر مستحکم پابرجا ‌ماند و بار‌ها موشک‌ها نیز نتوانست خللی در مقاومت این مردم قهرمان‌پرور که تاریخ همواره به بزرگی از ایشان یاد کرده، ایجاد کند. از این‌رو انتظار مردم محروم و مظلوم شهر اولین‌ها این است که نام مسجدسلیمان در بین مناطق عملیاتی موضوع فوق‌العاده مناطق کمتر توسعه‌یافته و بدی آب و هوا ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم و دیگر موارد ذکرشده در این ماده قرار گیرد.

گفتنی است کارزار پلتفرم مستقل جمع آوری امضاء برای مطالبات و درخواست های مردمی به شمار می رود و تاکنون برای درخواست قرار گرفتن مسجدسلیمان در لیست مناطق جنگی موضوع ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه نیز بیش از ۲۰۰۰ امضاء جمع آوری شده است. جمع مشارکت در این کارزار و ثبت امضاء می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

درخواست قرار گرفتن مسجدسلیمان در لیست مناطق جنگی موضوع ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه