شهر بزرگ، شهردار بزرگ / شورای شهر مسجدسلیمان هشیار باشد
شهر بزرگ، شهردار بزرگ / شورای شهر مسجدسلیمان هشیار باشد

عصر اولین ها// این روزها بیش از هر زمان دیگری موضوع انتخاب شهردار مسجدسلیمان جدی شده است. موضوعی که البته سرنوشت شهرداری را برای چند سال تحت الشعاع قرار خواهد داد. به گزارش عصر اولین ها، با انتخاب سرپرست شهرداری مسجدسلیمان اعضای شورای شهر دوره ششم فرصت بررسی و انتخاب گزینه مورد نظر بعنوان شهردار […]

عصر اولین ها// این روزها بیش از هر زمان دیگری موضوع انتخاب شهردار مسجدسلیمان جدی شده است. موضوعی که البته سرنوشت شهرداری را برای چند سال تحت الشعاع قرار خواهد داد.

به گزارش عصر اولین ها، با انتخاب سرپرست شهرداری مسجدسلیمان اعضای شورای شهر دوره ششم فرصت بررسی و انتخاب گزینه مورد نظر بعنوان شهردار مسجدسلیمان را یافته اند. باید در نظر داشت که در انتخاب شهردار ‌آیین نامه اجرایی شرایط احراز سمت شهردار رعایت شود. همچنین متعهد بودن، سلامت کاری و مالی، عدم وابستگی جناحی و سیاسی، دارا بودن تجربه در حوزه مدیریت شهری، شناخت کامل از چالش ها و فرصت های پیش روی شهرداری، آشنایی با ظرفیت های موجود در حوزه نیروی انسانی و مواردی از این قبیل می تواند در زمره موارد بررسی گزینه های شورا و انتخاب شهردار مدنظر قرار گیرد.

از دیگر مواردی که می تواند در بررسی گزینه اصلح و واجد شرایط برای معرفی شهردار مسجدسلیمان مدنظر قرار گیرد می توان به برنامه چشم انداز چهار ساله برای شهرداری، برنامه های افزایش نشاط اجتماعی و حمایت از اقدامات فرهنگی و هنری، پیگیری و اجرای طرح جامع و تفصیلی شهری، توسعه فضای سبز شهری و بهبود شاخص های محیط زیستی، زیباسازی سیمای شهری و رشد و بالندگی شهر، توجه به صنعت گردشگری و توسعه شبکه های مرتبط با آن، بسترسازی برای درآمدهای پایدار شهرداری و توجه به اقتصاد شهری، اقدامات در راستای بهبود حقوق شهروندی، برنامه های جلب مشارکت شهروندی و تعامل با نهادهای مردمی، گسترش متوازن امکانات در مناطق کمتر برخوردار، برنامه های ایجاد فضاهای ورزشی و تفریحی، تکمیل پروژه های نیمه تمام و … اشاره داشت.

با تمام این تفاسیر امیدواریم اعضای شورای شهر ضمن هشیاری و آگاهی از شرایط حساس کنونی گزینه ای مطلوب و شایسته را با در نظر گرفتن برنامه های توسعه ای و پیشرفت شهری مسجدسلیمان انتخاب و معرفی نمایند.