شورای شهر مسجدسلیمان استقلال خود را حفظ کند …
شورای شهر مسجدسلیمان استقلال خود را حفظ کند …

شهر اولین ها//در حالی که یک هفته از انتخاب و معرفی شهردار مسجدسلیمان می گذرد و با این که بزودی شورای شهر وارد سومین ماه فعالیت خود خواهد شد اما به نظر می رسد که انتخاب شهام سلیمانی بعنوان شهردار در هاله ای از ابهام قرار دارد و مشخص نیست که سرانجام این انتخاب چه […]

شهر اولین ها//در حالی که یک هفته از انتخاب و معرفی شهردار مسجدسلیمان می گذرد و با این که بزودی شورای شهر وارد سومین ماه فعالیت خود خواهد شد اما به نظر می رسد که انتخاب شهام سلیمانی بعنوان شهردار در هاله ای از ابهام قرار دارد و مشخص نیست که سرانجام این انتخاب چه خواهد شد…

به گزارش شهر اولین ها، شورای شهر مسجدسلیمان در بزرگترین آزمون پیش روی خود قرار گرفته است و سرنوشت شهر در چهار سال آتی در گرو تصمیم گیری مهم و حیاتی منتخبین مردم در این نهاد مدنی خواهد بود. از طرفی و در بحبوحه ی بحث تعیین شهردار ، نکته مهمی که این روزها در محافل خبری مطرح می‌شود بحث استقلال منتخبین مردم در شورای شهر است. بر کسی پوشیده نیست که اعضای شورای پنجم تصمیم‌گیر نهایی هستند و باید براساس اعتمادی که مردم در ۲۹ اردیبهشت به آن‌ها کردند، شخصی را برای تصدی اداره شهرداری برگزینند که از دانش مدیریت شهری برخوردار باشد.

اگر چه نشست هفته گذشته اعضای شورای به انتخاب شهام سلیمانی منجر شد اما بلاتکلیفی در اینخصوص و طولانی شدن پروسه انتخاب شهردار شائبه هایی را در خصوص پیشنهادات و نقطه نظراتی به اعضا جهت تغییر در این انتخاب ایجاد می کند. هر چند در این میان اعضای شورا از نظرات و پیشنهادات صاحب‌نظران نیز بایستی بهره‌مند شوند اما نه به این صورت که مطیع کامل شوند و استقلال‌شان به‌عنوان نماینده مردم در پارلمان شهری زیر سؤال رود. اکنون نیز که سلیمانی بر اساس خرد جمعی و رأی ۴ عضو شورا بعنوان شهردار انتخاب شده ، لازم است تا تمامی اعضا ضمن تمکین به این انتخاب و پایان دادن به شائبه های مطرح شده استقلال خود را بصورت علنی اعلام نمایند تا فرصت سوزی ها بیش از پیش ادامه نیابد.

جلیلی نائب رئیس شورا نیز در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار ما در خصوص انتخاب سلیمانی بعنوان شهردار اظهار داشت که نظر ۴ عضو شورا بر انتخاب سلیمانی قطعی بوده و حتی در رأی گیری مجدد نیز بر این موضوع صحه خواهیم گذاشت. از طرفی اظهارات اخیر علیجانی رئیس شورای شهر مبنی بر تکذیب انتخاب سلیمانی بعنوان شهردار این مسأله را پیچیده تر می نماید و مشخص نیست که علت اصلی عدم تفاهم و اشتراک نظر اعضای شورا در خصوص گزینه نهایی چیست؟.

با تمام این تفاسیر امیدواریم که اعضای شورای شهر در اتخاذ تصمیم نهایی و تعیین شهردار بصورت مستقل عمل نمایند و فارغ از هرگونه گرایشات سیاسی و جناحی و عدم توصیه پذیری با انتخابی دقیق و هوشمندانه در راستای توسعه، پیشرفت و آبادانی شهر اولین ها گام بلندی را بردارند.