طومار‌نویسی برای حقوق «شهرام محمدی»/ قطع حقوق و بیمه خانواده کارگر جان‌باخته حادثه پتروشیمی مارون
طومار‌نویسی برای حقوق «شهرام محمدی»/ قطع حقوق و بیمه خانواده کارگر جان‌باخته حادثه پتروشیمی مارون

شهر اولین ها//خانواده شهرام محمدی کارگر جان‌باخته حادثه سال گذشته پتروشیمی مارون برای دریافت بیمه و حقوق کودکان یتیم خود دست به جمع کردن امضا و طومار‌نویسی زدند. شهرام محمدی درگذشت و امروز حدود یکسال از آن‌روزها می‌گذرد، جوانی که می‌توانست پس از رخ‌دادن حادثه بنشیند و فقط انفجار را ببیند و بعد این واقعه […]

شهر اولین ها//خانواده شهرام محمدی کارگر جان‌باخته حادثه سال گذشته پتروشیمی مارون برای دریافت بیمه و حقوق کودکان یتیم خود دست به جمع کردن امضا و طومار‌نویسی زدند.

شهرام محمدی درگذشت و امروز حدود یکسال از آن‌روزها می‌گذرد، جوانی که می‌توانست پس از رخ‌دادن حادثه بنشیند و فقط انفجار را ببیند و بعد این واقعه هم منتظر تعمیر و اقدامات شرکت باشد.

این جوان ایذه‌ای وجودش را برای تعهد به کارش به آتش زد تا از آتش گرفتن بزرگ جلوگیری کند، ولی امروز نه تنها خیابان و کوچه‌ای به نامش ثبت نشد بلکه باید خاطره و خبر اقدامش را بازخوانی کنیم تا که شاید به یاد آوریم وی که بود.

شهرام محمدی با داشتن چند کودک بی‌سرپرست پای از دنیا کوتاه کرد ولی اوج بی‌عاطفگی‌ها برای وی پس از زمان مرگش آغاز شد و مسئولان پتروشیمی مارون با وجود وعده در حضور چند هزار نفر، هیچ‌یک حرف‌های خود را عملی نکردند.

این موضوع و مشکل تا جایی پیش‌رفت که حتی فرزندان و خانواده وی نه تنها برای رفاه زندگیشان کمک و حمایتی دریافت نکردند، بلکه اولیه‌ترین حقوق و بیمه خود را از دست رفته دیدند و شنیده‌ها حکایت از قطع چند ماهه حقوق و بیمه این خانواده دارد.

این مسأله تا جایی بیخ پیدا کرد که از اوایل صبح امروز خانواده وی با نوشتن طومار و جمع کردن امضا در یکی از چهارراه‌های شهر از مردم برای همکاری برای رفع این مشکل همکاری طلبیدند تا آن را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحویل دهند.

حال باید دید که مسؤولان کشوری، استانی و پتروشیمی مارون در پاسخ به این اقدام چه خدماتی را انجام خواهند داد و آیا فرجی حاصل خواهد شد یا اینکه همچنان این خانواده داغدار در انتظار آینده امیدوار خواهند ماند./فارس