عزم عمومی برای جلوگیری از برگزاری مراسم‌ عید فطر در خوزستان
عزم عمومی برای جلوگیری از برگزاری مراسم‌ عید فطر در خوزستان

عصر اولین ها// فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: خوشبختانه یک عزم عمومی برای جلوگیری از برگزاری مراسم های عید فطر و “نه به دید و بازدیدها” در این استان شکل گرفته است. به گزارش عصر اولین ها به نقل از ایرنا ولی‌ اله حیاتی در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: بر […]

عصر اولین ها// فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: خوشبختانه یک عزم عمومی برای جلوگیری از برگزاری مراسم های عید فطر و “نه به دید و بازدیدها” در این استان شکل گرفته است.

به گزارش عصر اولین ها به نقل از ایرنا ولی‌ اله حیاتی در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد استانی کرونا، در روزهای اخیر پیام های متعددی از سوی علما، نخبگان و فرهیختگان مبنی بر عدم حضور مردم در مراسم عید فطر و دید و بازدیدهای عید منتشر شده، که یک حرکت پسندیده است.

وی همکاری مردم استان در اجرای پروتکل‌های بهداشتی را لازم دانست و افزود: قطعا اگر مردم در ایام عید فطر به دید و بازدید نروند و از حضور در تجمع خانوادگی خودداری کنند، می توانیم از این شرایط عبور کنیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان به  محدودیت‌های تردد برون استانی در روز عید فطر اشاره کرد و گفت: در این راستا ورودی و خروجی ١۵ شهرستان خوزستان کنترل می شوند به این معنی که از ورود پلاک‌ های غیر بومی و خروج پلاک‌ های بومی، ممانعت می شود.

اولویت برگزاری امتحانات دانش آموزان ، فضای باز است

وی در خصوص نحوه امتحانات دانش‌ آموزان پایه نهم و دوازدهم افزود: برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا به صورت حضوری بوده و قطعا در ستاد ملی روی این موضوع بحث شده است.

حیاتی گفت: طبق مصوبه ستاد ملی، زمان برگزاری آزمون های این ۲ پایه تحصیلی نباید بیش از ۹۰ دقیقه باشد همچنین اولویت برگزاری امتحانات در فضای باز و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و نظارت دانشگاه علوم پزشکی است.

در حال حاضر سه شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۴ شهرستان نارنجی و ۱۰ شهرستان زرد هستند.