عهدنامه «نه به تصادفات جاده ای» در خوزستان امضا شد + تصویر
عهدنامه «نه به تصادفات جاده ای» در خوزستان امضا شد + تصویر

سایت خبری شهر اولین ها//عهدنامه «نه به تصادفات جاده ای» به منظور کاهش اثرات حوادث به ویژه تصادفات جاده ای در ایام نوروز در این استان امضا شد به گزارش سایت خبری شهر اولین ها، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: عهدنامه «نه به تصادفات جاده ای» به منظور کاهش اثرات حوادث به ویژه […]

سایت خبری شهر اولین ها//عهدنامه «نه به تصادفات جاده ای» به منظور کاهش اثرات حوادث به ویژه تصادفات جاده ای در ایام نوروز در این استان امضا شد

به گزارش سایت خبری شهر اولین ها، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: عهدنامه «نه به تصادفات جاده ای» به منظور کاهش اثرات حوادث به ویژه تصادفات جاده ای در ایام نوروز در این استان امضا شد.

علی خدادادی در حاشیه آغاز کمپین ملی «نه به تصادفات جاده ای» که در پلیس راه قدیم اهواز ـ اندیمشک امضا شد اظهار کرد: جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر در طرح های امداد و نجات و ایمنی و سلامت مسافران نوروزی تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا نوروزی بی خطر را برای هموطنان خود رقم بزنند. عهدنامه «نه به تصادفات جاده ای» به منظور کاهش اثرات حوادث به ویژه تصادفات جاده ای در ایام نوروز در این استان امضا شد.

وی با اشاره به آمار تصادفات جاده ای در ایام نوروز در سال های گذشته افزود: در سال های اخیر شاهد کاهش چند درصدی تصادفات بودیم ولی با توجه به کشته شدن روزانه ۵۰ نفر در جاده ها باید برای پیشگیری از این حوادث جبران ناپذیر، علاوه بر ایجاد بسترهای پایدار در بحث آموزش باید اقداماتی اساسی را در این راستا انجام دهیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با بیان اینکه واژگونی خودرو یکی از عوامل اصلی تصادفات است، بیان کرد: کشته شدن بیش از یک هزار نفر از هموطنان در حوادث جاده ای سال قبل سبب شد تا کمپین ملی و مردمی «نه به تصادفات جاده ای» با هدف پیشگیری و کاهش حوادث جاده ای و تبعات منفی آن در جامعه به ویژه در ایام نوروز با حضور شخصیت های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی و انتظامی و عموم مردم ایجاد شود.

خدادادی رعایت سه پیام عدم سرعت و سبقت غیرمجاز و همچنین رانندگی نکردن در حین خستگی و خواب‌آلودگی را باعث کاهش تصادفات دانست و گفت: امیدواریم روزی برسد که دیگر در ایام نوروز شاهد از دست دادن هموطنان خود نباشیم.

کمپین ملی (نه به تصادفات جاده ای) با شعار «بی گدار به جاده نزنیم و ظریف برانیم» با دعوت از مردم برای پیوستن به آن، در صدد کاهش هرچه بیشتر حوادث جاده ای با همکاری مردم و مسئولان ایجاد شده است که در تصویر زیر امضای جهانگیری پای کمپین «نه» به تصادفات جاده‌ای را مشاهده می نمایید.

IMG-20160317-WA0001