لزوم آمادگی شهرداری در استقبال از مهر
لزوم آمادگی شهرداری در استقبال از مهر
شهردار اهواز گفت: شهرداری اهواز باید آمادگی لازم جهت بازگشایی مدارس و انجام تمهیدات ایمنی مرتبط در این خصوص را داشته باشد.

شهردار اهواز گفت: شهرداری اهواز باید آمادگی لازم جهت بازگشایی مدارس و انجام تمهیدات ایمنی مرتبط در این خصوص را داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، رضا امینی در اولین جلسه استقبال از مهر اظهار کرد: خط کشی خیابان‌ها و محدوده‌های مدارس با اولویت مدارسی که در نقاط حادثه‌خیز قرار دارند انجام شود، تجهیزات مورد نیاز ترافیکی اعم از تابلوهای هشداردهنده سرعتی و چراغ‌های راهنمایی در محل‌های مورد نیاز باید نصب شود.

وی اولین و مهمترین اولویت مجموعه مدیریت شهری را در آستانه مهر جمع‌آوری و مدیریت سگ‌های بلاصاحب خواند و افزود: برای جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی ضروری است کار جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب با جدیت دنبال شود تا در تردد دانش آموزان خللی ایجاد نشود.

شهردار اهواز با اشاره به پشت سر گذاشتن دو سال فعالیت غیر حضوری مدارس به دلیل ویروس منحوس کرونا و مراکز آموزشی تاکید کرد: تدابیر لازم برای استقبال از سال تحصیلی اندیشیده شود، علاوه بر آن نصب المان‌های موقت در خصوص بازگشایی مدارس، ساماندهی سرویس‌های مدارس توسط سازمان تاکسیرانی، جمع‌آوری مصالح ساختمانی در خیابان‌ها و شریان‌های اصلی که در مسیر تردد دانش آموزان قرار دارد، آمادگی و سامان‌دهی پایانه‌های سه راه خرمشهر و تپه، برنامه‌های آموزش شهروندی ویژه بازگشایی مدارس، اصلاح هندسی معابر و خیابان‌ها، هرس درختان، لکه‌گیری و پر کردن خیابان‌های منتهی به مدارس، پاکسازی کامل نخاله‌ها و زباله‌ها, اصلاح منهول های روباز در خیابان‌ها از موارد مهمی است که نیازمند اقدام جدی و فوری است.

وی در پایان تصریح کرد: تقارن اول مهر و هفته دفاع مقدس فرصتی ارزشمند برای تبیین فرهنگ دفاع مقدس است لذا باید فضاسازی ویژه در سطح شهر انجام شود.

  • منبع خبر : ایمنا