مجوز برداشت آب برای کشت ۵۰ هزار هکتار از اراضی مسجدسلیمان و لالی صادر شد
مجوز برداشت آب برای کشت ۵۰ هزار هکتار از اراضی مسجدسلیمان و لالی صادر شد

شهر اولین ها//نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس سرمایه‌گذاری در مجتمع پتروشیمی مسجد سلیمان را بسیار ارزشمند دانست و گفت: مجوز برداشت آب برای کشت ۵۰ هزار هکتار از اراضی مسجدسلیمان و لالی صادر شد. به گزارش شهر اولین ها، علی‌عسگر ظاهری امروز در نشست مدیران شهرستان مسجدسلیمان به سرمایه‌گذاری در مجتمع پتروشیمی زیلایی مسجدسلیمان اشاره […]

شهر اولین ها//نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس سرمایه‌گذاری در مجتمع پتروشیمی مسجد سلیمان را بسیار ارزشمند دانست و گفت: مجوز برداشت آب برای کشت ۵۰ هزار هکتار از اراضی مسجدسلیمان و لالی صادر شد.

به گزارش شهر اولین ها، علی‌عسگر ظاهری امروز در نشست مدیران شهرستان مسجدسلیمان به سرمایه‌گذاری در مجتمع پتروشیمی زیلایی مسجدسلیمان اشاره کرد و اظهار داشت: ایجاد اشتغال از طریق ساخت مجتمع پتروشیمی زیلایی سبب کاهش مشکلات مردم به‌ویژه معضل بیکاری در این شهرستان می‌شود.

وی درباره صدور مجوز برداشت آب از منابع آبی در شهرستان‌های حوزه انتخابیه گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته درباره صدور مجوز برداشت آب از منابع آبی حوزه انتخابیه مجوز برداشت آب به میزان ۵۰ هزار هکتار از طریق وزارت نیرو از این منابع آبی صورت صادر شده است اما در حال حاضر به‌منظور بهره‌برداری بهینه ازاین منابع آبی باید ارائه طرح مناسب در دستور کار بخش کشاورزی در شهرستان‌های حوزه انتخابیه قرار گیرد.

ظاهری افزود: با تلاش های که در این زمینه صورت گرفت و جلساتی که با سازمان آب و برق خوزستان داشتیم مجوز برداشت آب به میزان ۵۰ هزار هکتار از اراضی صادر شده اما در حال حاضر ظرفیت بخش کشاورزی در شهرستان‌های حوزه انتخابیه مجموعا به ۳۰ هزار هکتار هم نرسیده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در این جلسه همچنین از تلاش به منظور صدور مجوز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به منظور احداث جاده میانبر مسجدسلیمان اهواز و برگزاری جلسه با رییس این سازمان در این زمینه خبر داد.

ظاهری همچنین درباره پروژه جاده مسجد سلیمان به اندیکا اظهار داشت: اجرای این پروژه هم‌اکنون با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان در مرحله مناقصه قرار دارد.