مدیر فروش کارخانه سیمان مسجدسلیمان: تعداد کارگران اخراجی به 200 نفر خواهد رسید
مدیر فروش کارخانه سیمان مسجدسلیمان: تعداد کارگران اخراجی به 200 نفر خواهد رسید

سایت خبری شهر اولین ها//مهدی رحمانی مدیر فروش شرکت سیمان کارون گفت: در صورت ادامه این وضعیت تعداد اخراجی های کارخانه به 200 نفر خواهد رسید. به گزارش سایت خبری شهر اولین ها، طی چند روز گذشته 39 نفر از کارگران کارخانه سیمان کارون در شهرستان مسجدسلیمان اخراج شده اند.مهدی رحمانی مدیر فروش شرکت سیمان […]

سایت خبری شهر اولین ها//مهدی رحمانی مدیر فروش شرکت سیمان کارون گفت: در صورت ادامه این وضعیت تعداد اخراجی های کارخانه به 200 نفر خواهد رسید.

به گزارش سایت خبری شهر اولین ها، طی چند روز گذشته 39 نفر از کارگران کارخانه سیمان کارون در شهرستان مسجدسلیمان اخراج شده اند.مهدی رحمانی مدیر فروش شرکت سیمان کارون گفت: بعلت توزیع و فروش سیمان های غیر استاندارد سپاهان ، اصفهان ، شهرکرد ، نقش جهان ، دورود و کردستان در استان خوزستان ظرفیت اسمی تولید این کارخانه از 3200 تن در روز به 150 تن کاهش یافته است که حدود 95 درصد کاهش تولید است.

رحمانی گفت : این سیمان ها سرباره ای و پزولانی است که غیر استاندارد و مصرف آن در سایر استان ها ممنوع است و با نرخ بسیار کم در بازار خوزستان توزیع می شود که این امر موجب نیمه تعطیل شدن کارخانه سیمان کارون شده است.

وی گفت : این وضعیت را با سند و مدرک به ادارات کل استاندارد و صنعت و معدن و تجارت نیز اعلام کرده و اما متاسفانه تا کنون هیچ اقدامی نشده است.

مدیر فروش شرکت سیمان کارون افزود : در صورتیکه این وضعیت ادامه پیدا کند تعداد اخراجی های کارخانه به 200 نفر خواهد رسید.

لازم بذکر است استفاده از سیمانهای غیر استاندارد براحتی در صنعت ساختمان استان خوزستان استفاده می شود و سازمان نظام مهندسی و پلیس ساختمان نیز در این زمینه هیچ اقدامی نداشته است.

این در حالی است که بر اساس مصوبه و دستور العمل استانداری خوزستان و تاکید استاندار خوزستان باید تولیدات استان در بخش های مختلف استفاده گردد و سازمان صنعت و معدن و تجارت هیچ حمایتی در این زمینه از کارخانه های سیمان نداشته است.

حال باید دید اداره کل استاندارد خوزستان با آگاهی کامل از غیر استاندارد بودن این سیمان ها و سازمان صنعت ، معدن و تجارت و نظام مهندسی استان خوزستان چه پاسخی در این خصوص دارند و اخراج شدن 200 نفر کارگر این کارخانه را چه کسانی توجیه می کنند.

مرجع:عصرجهان