مسجدسلیمان در آستانه نوروز رنگ و بوی بهار ندارد
مسجدسلیمان در آستانه نوروز رنگ و بوی بهار ندارد

عصر اولین ها// با وجود در پیش بودن نوروز و در حالی که در اکثر شهرستان ها رنگ و بوی بهاری و نوروزی تقریباً احساس می شود، در مسجدسلیمان گویا هنوز اقدامی در اینخصوص صورت نپذیرفته است؛ عدم توجه به زیباسازی سیمای شهری و متناسب نمودن فضای معابر و میادین با نوروز و فصل بهار […]

عصر اولین ها// با وجود در پیش بودن نوروز و در حالی که در اکثر شهرستان ها رنگ و بوی بهاری و نوروزی تقریباً احساس می شود، در مسجدسلیمان گویا هنوز اقدامی در اینخصوص صورت نپذیرفته است؛ عدم توجه به زیباسازی سیمای شهری و متناسب نمودن فضای معابر و میادین با نوروز و فصل بهار موجب شده تا مسجدسلیمان با همان رنگ و بوی گذشته به پیشواز سال نو برود.

به گزارش عصر اولین ها، همه ساله و در آستانه نوروز اقدامات و طرح هایی از جانب شهرداری در راستای زیباسازی فضای شهری صورت می پذیرد که در جلب گردشگران و رضایتمندی مسافرین نوروزی تأثیربسزایی دارد. هر چند شیوع کرونا و وضعیت نگران کننده بیماری در سطح شهرستان موجب شده تا مبادی ورودی با حساسیت خاصی تحت کنترل باشند اما موضوعی که در شهر اولین ها همچنان آزاردهنده جلوه می دهند مسائل ریز و درشتی است که در اکثر مناطق و محلات شهر به چشم می خورد و بر نازیبایی و نارسایی های شهری افزوده است. از طرفی باید یادآور شد طی سال های اخیر اقداماتی از قبیل نصب گلدان و صندلی های سنگی در برخی پارک ها و جانمایی اِلِمان های نوروزی در راستای زیباسازی نوروزی شهر صورت گرفته بود. اما گویا این موضوع در آستانه سال جدید به فراموشی سپرده شده و تنها به رنگ آمیزی برخی جداول بلوارهای سطح شهر معطوف شده است.

باید اشاره داشت که عدم توجه به زیباسازی دیوارها و معابر شهری، پارک و بوستان هایی که در فضای آن ها هیچگونه تغییری متناسب با نوروز ایجاد نشده، سطل های زباله مستعمل و وضعیت بغرنج پسماند شهری و گودهای زباله در سطح شهر، نخاله های کناره ای خیابان مناطق متعدد از قبیل چهاربیشه، نفتک، بالاتر از چاه شماره یک و … ، عدم اجرای آسفالت با کیفیت در معابر و محلات مختلف و بسیاری موارد دیگر را می توان اشاره کرد که به شکلی اصولی و کارشناسی شده مورد توجه شهردار و مسئولین واحدهای مربوطه قرار نگرفته اند.

بدون شک باید گفت که زیباسازی فضای شهری علاوه بر خرسندی شهروندان و افزایش انگیزه به آنان، به چشم تازه واردها و مسافرین نوروزی هم خوشایند خواهد بود. شهری با فعالیت های اقتصادی نازیبایی همچون صافکاری و تعویض روغنی ها و … در معابر اصلی منتهی به اماکن پرتردد همچون پارک ها نمی تواند آنچنان چشم نواز و زیبا به نظر برسد. انتظار می رود تا شهرداری مسجدسلیمان با بهره گیری از ظرفیت های انسانی و امکانات موجود خود و همچنین توانمندی نخبگان حوزه زیباسازی شهر و پتانسیل نقاط مختلف شهر، در خصوص زیباسازی شهر اولین ها اقدامات مناسبی را برنامه ریزی و عملی نماید.