مشکلات سریالی کوچه های مقداد منطقه رسالت اهواز
مشکلات سریالی کوچه های مقداد منطقه رسالت اهواز

عصر اولین ها// در بازدید میدانی خبرنگار این پایگاه از منطقه رسالت اهواز برخی از شهروندان این مناطق از وضعیت خیابان های این منطقه که مدت هاست بصورت کنده کاری رها شده است ابراز ناراحتی کردند . شهروندان این منطقه می گویند که شرکت آبفای و شهرداری پس از حفاری برای ترمیم فاضلاب در این […]

عصر اولین ها// در بازدید میدانی خبرنگار این پایگاه از منطقه رسالت اهواز برخی از شهروندان این مناطق از وضعیت خیابان های این منطقه که مدت هاست بصورت کنده کاری رها شده است ابراز ناراحتی کردند .
شهروندان این منطقه می گویند که شرکت آبفای و شهرداری پس از حفاری برای ترمیم فاضلاب در این منطقه وضعیت را به همان صورت تخریب شده می گذارند و آسفالت خیابان ها را ترمیم نمی کنند . البته این وضعیت در شهرستان اهواز بصورت یه سریال پایان ناپذیر در حال تکرار است و شهرداری و اداره آبفای اهواز نیز هیچ اقدامی برای رفع این مشکل نمی کنند .

این سال ها حکایت مرگ سریالی کودکان اهوازی در چاه ها و جوی های روباز فاضلاب به تراژدی تلخی تبدیل شده و هر سال شاهد تکرار این حوادث و داغدار شدن خانواده ها آنهم از محروم ترین طبقات جامعه هستیم . مرگ محمد صادق زرگانی در ۱۰ فروردین ۹۵ ، محمد عرفان عبیداوی کودک یک و نیم ساله در ۱۹ اردیبهشت ۹۷ و علی بروابه کودک سه ساله در ۲۲ مرداد ۹۷ و صدیقه حیدری دختر خردسال در کوی سیاحی نشان از نابسامانی وضعیت فاضلاب و مجاری دفع آب های سطحی و بی توجهی به زیرساخت های شهری در اهواز علیرغم وعده های مکرر مسئولان دارد.مرگ سریالی کودکان در فاضلاب همه مدیران حوزه شهری و استان را در برابر یک مسئولیت تاریخی قرار می دهد که اگر اندیشه ای برای سامان دهی به وضعیت بغرنج فاضلاب مناطق محروم اهواز و کارون نکنند ، باید روزی پاسخگوی تقصیرات خود در پیشگاه قانون و مردم و خون شهدا باشند.

این ها تصاویری از فاضلاب های رو باز فاضلاب در کوچه مقداد ۳ از منطقه کوی رسالت اهواز است که البته این تنها یکی از چالش های مردم این منظقه اهواز است، نفوذ فاضلاب در شبکه آب شهری ، نوسانات و قطعی مکرر آب و برق و عدم بهسازی معابر، تاریکی خیابان ها در شب و عدم جمع آوری زباله های شهری و بیماری های عفونی حاصل از آن و دیگران موارد از چالش های مزمن این منطقه از اهواز می باشند.موضوع فاضلاب در اهواز طی سال های اخیر به یک موضوع فراگیر و مساله اجتماعی بغرنج تبدیل شده که نیازمند عزم جدی و برنامه جامع اما فوری دستگاه های اجرایی مربوطه در راستای بهبود شرایط ، گسترش و اصلاح شبکه و بهسازی مجاری و معابر استمرگ کودکان معصوم در گرداب بی رحم فاضلاب علاوه بر جریحه دار ساختن احساسات تک تک افراد جامعه ، می تواند آنرا از مساله اجتماعی به حوزه دیگری جابجا کند که بدون شک مطلوب مدیریت استان و شهروندان نخواهد بود.

 

  • منبع خبر : تجهیزنیوز