معلم نمونه‌ای که خنده را با آموزش دروس تلفیق کرد
معلم نمونه‌ای که خنده را با آموزش دروس تلفیق کرد
یک معلم نمونه کشوری از ایجاد روش‌های جدید و خلاقانه خود برای ایجاد شور و نشاط در کلاس درس، گفت.

رضوانه عباسی معلم نمونه کشوری شهرستان دزفول در گفت‌وگو با پانا اظهار کرد: «در سال ۹۶ با آزمون استخدامی وارد آموزش و پرورش شده ام و ۴ سال سابقه کار در کسوت معلمی در دوره ابتدایی دارم، ۳ کتاب تالیف کردم و حدود ۶ مقاله نوشته ام. فعالیت در خبرگزاری پانا و مربی پیشتاز بودن نیز از جمله سوابق من است. سال گذشته نیز در جشنواره جابربن حیان رتبه برتر را کسب کرده ام.»

وی افزود: «در زمان شیوع کرونا در تابستان برای دانش‌آموزان کلاس‌های آموزشی برگزار و برنامه نویسی را متناسب با سن بچه‌ها به آنان تدریس کردم. در تابستان کارهای هنری را به دانش‌آموزان آموزش دادم و در مدت کوتاهی زنگ تکنولوژی را راه اندازی کردم تا به دانش‌آموزان نرم افزارهای مختلف را آموزش دهیم.»

عباسی بیان کرد: «یکی از فعالیت‌های من در کلاس درس این بود که برای ایجاد شور و نشاط از خنده درمانی در حین تدریس استفاده کنم. بخش خلاقانه ای راه اندازی کرده بودم که خنده با آموزش دروس تلفیق شود.»

این معلم کشوری اظهار کرد: «در سال گذشته مدتی در مدرسه یک روستا تدریس کردم و با موسسات خیریه برای امور تحصیلی دانش‌آموزان همکاری داشته ام.»

وی همچنین اضافه کرد: «تهیه کاربرگ‌های دانش‌آموزی و کتابچه خوانا، محتواسازی تمام کتب درسی پایه ششم از جمله کارهای دیگری بود که در طول مدت کرونا انجام شده است. اکنون نیز در حال تهیه دفترچه مهارت محور برای دانش‌آموزان هستیم.»