مواکب در مرز‌های خوزستان در اربعین امسال فعالیتی ندارند
مواکب در مرز‌های خوزستان در اربعین امسال فعالیتی ندارند

عصر اولین ها// معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان : در ایام اربعین مواکب در مرز‌های چذابه و شلمچه مستقر نمی‌شوند. به گزارش عصر اولین ها، ولی الله حیاتی در گفتگو تلفنی با خبر۲۳ شبکه خوزستان گفت: بنا بر اعلام دولت عراق امسال از طریق مرزهای زمینی زائری را برای شرکت در مراسم اربعین پذیرش […]

عصر اولین ها// معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان : در ایام اربعین مواکب در مرز‌های چذابه و شلمچه مستقر نمی‌شوند.

به گزارش عصر اولین ها، ولی الله حیاتی در گفتگو تلفنی با خبر۲۳ شبکه خوزستان گفت: بنا بر اعلام دولت عراق امسال از طریق مرزهای زمینی زائری را برای شرکت در مراسم اربعین پذیرش نمی کند. 

 وی افزود: سهمیه کشورمان در مراسم اربعین امسال فقط ۳۰هزار نفر و از طریق مرز هوایی است و به علت محدود بودن ثبت نام عمومی صورت نمی گیرد و این سهمیه برای خادمان مواکبی است که در کشور عراق  موکب داشته و ارائه خدمات می دهند.

 حیاتی ادامه داد : این افراد از طریق ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور اعزام و  باید ۷۲ ساعت قبل  از اعزام   تست پی سی آر را انجام بدهند.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان بیان کرد: بر این اساس هیچ موکبی در مرزهای چذابه و شلمچه مستقر نمی شود و خدماتی به زائران در این دو مرز صورت نمی گیرد.

حیاتی گفت:همچنین مواکب در مسیرهای منتهی مرزهای چذابه و شلمچه نیز مستقر نمی شوند و از تمامی هم استانی ها و هموطنان عزیز درخواست می شود از مراجعه به این دو پایانه مرزی خودداری کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما