نارسایی های حوزه بهداشت و درمان مسجدسلیمان با استعفای مدیر شبکه به حاشیه نرود
نارسایی های حوزه بهداشت و درمان مسجدسلیمان با استعفای مدیر شبکه به حاشیه نرود
اعتماد یک بیمار به مرکز درمانی و پزشک معالجش می تواند تاحد بسیار زیادی در روند بهبودی بیمار اثر گذار باشد و در واقع بیمار با آرامش و اطمینان مراحل درمان خود را نزد پزشک و مرکز درمانی سپری می کند.

عصر اولین ها// اعتماد یک بیمار به مرکز درمانی و پزشک معالجش می تواند تاحد بسیار زیادی در روند بهبودی بیمار اثر گذار باشد و در واقع بیمار با آرامش و اطمینان مراحل درمان خود را نزد پزشک و مرکز درمانی سپری می کند.

به گزارش عصر اولین ها، بیمارستان ۲۲بهمن مسجدسلیمان قدیمی ترین بیمارستان این شهرستان و یکی از قدیمی ترین بیمارستان های کشور بشمار می رود و حدود شش سال از افتتاح رسمی بیمارستان ۱۸۴ تختخوابی جدید واقع در منطقه نمره دو می گذرد. اتفاقی که امید را در دل مردم مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و… زنده نمود تا بیمارستان۲۲بهمن پس از سالها عقب ماندگی تبدیل به یک بیمارستان مجهز با کادر درمانی مجرب و پزشکان متخصص خواهد شد و قصه تکراری اعزام بیماران به مرکز استان و دیگر شهرستان ها پایان خواهد یافت.

در زمان افتتاح ساختمان جدید بیمارستان وعده های رنگارنگی به مردم مسجدسلیمان داده شد. اختصاص تجهیزات روز پزشکی و حضور کادر درمانی متخصص در بیمارستان از جمله این وعده ها بود. با این وجود همچنان گویا نارسایی های موجود در سیستم بهداشت و درمان شهرستان در سایه حواشی استعفای رئیس شبکه بهداشت به فراموشی سپرده شده است. اما باید این سوال را هم پرسید که آیا مردم و مراجعه کنندگان به بیمارستان ۲۲بهمن تغییری در کیفیت ارائه خدمات پزشکی نسبت به گذشته احساس می کنند؟
اگر چه تلاش و پیگیری های اخیر مجموعه شبکه بهداشت و درمان بویژه در دوره کرونا جهت بهبود سطح خدمات رسانی قابل تقدیر است اما با مرور برخی از حوادث و اتفاقات سال های اخیر در حوزه بهداشت و درمان مسجدسلیمان از جمله ابهام در مرگ خانم جوانی که در برخی پایگاه‌ها خبری علت آن تزریق پنی‌سیلین ذکر شده بود، طبابت چندین ساله پزشک قلابی در شهرستان که با مرگ بیمار برملا شد،گلایه همراهان بیمار در حضور وزیر که ساعت ها منتظر اعزام بیمارخود به اهواز بودند،ضرب و شتم پزشک خانم در کلینیک ولیعصر(عج) و مواردی از این قبیل مشخص می شود که هنوز هم نارسایی هایی در سیستم بهداشت و درمان مسجدسلیمان وجود دارد.

از طرفی عدم حضورپزشکان رسمی مراکز بهداشتی درمانی شهری در ردیفهای سازمان در برخی مراکز، ضعف در حوزه بهداشت روان با توجه به مشکلات موجود و تعداد بالای خودکشی، کمبود کادر پزشکی متخصص و نارسایی های دیگرموجب گردیده که حوزه بهداشت و درمان در مسجدسلیمان با چالش رضایتمندی شهروندان از کیفی سازی سطح خدمات رسانی مواجه گردد.

با تمام این تفاسیر مردم محروم مسجدسلیمان هنوز هم وعده وزیر مبنی بر اینکه ” بیماران شهرستان برای درمان به مرکز استان و یا شهرستان های دیگر مراجعه نخواهند کرد بلکه در همین بیمارستان، روند درمانی خود را خواهند گذراند ” را فراموش ننموده اند و همچنان امیدوارند تا در صورت بروز سوانح و بیماری های احتمالی ، روند معالجه و درمان شهروندان در بیمارستان ۲۲ بهمن صورت پذیرد و شاهد اعزام بیماران به اهواز نباشیم.

از این رو امیدواریم تا علیرغم آگاهی مسئولین ذیربط به کمبودها و نواقص موجود در سیستم بهداشت و درمان مسجدسلیمان، در زمینه اقدام و عمل فعالیتهای بیشتری صورت پذیرد تا جمعیت حداکثری بیماران شهرستان و مراجعه کنندگان به بیمارستان ۲۲ بهمن از خدمات کیفی آن به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند.