همت بلند نفتی ها بر خروش دز پیروز شد + تصویر
همت بلند نفتی ها بر خروش دز پیروز شد + تصویر

سایت خبری شهر اولین ها//مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از ترمیم و مرمت آسیب دیدگی یکی از خطوط انتقال نفت این شرکت بر روی رودخانه دز در کوتاه ترین زمان ممکن خبر داد . به گزارش سایت خبری شهر اولین ها به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و […]

سایت خبری شهر اولین ها//مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از ترمیم و مرمت آسیب دیدگی یکی از خطوط انتقال نفت این شرکت بر روی رودخانه دز در کوتاه ترین زمان ممکن خبر داد .

به گزارش سایت خبری شهر اولین ها به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، مهندس ابراهیم پیرامون با اعلام این خبر اظهار داشت : این آسیب دیدگی بدلیل بالا آمدن بی سابقه سطح آب و برخورد قطعات پل شناور دزفول به ساپورت های این خط لوله صورت گرفت .

وی در تکمیل این خبر اظهار داشت : با توجه به اطلاعیه ها و هشدارهایی که اداره کل هواشناسی استان در خصوص
وقوع این پدیده طبیعی اعلام کرده بود تمهیداتی از سوی این شرکت برای مقابله با این بحران اندیشیده شده و به اجرا در آمد بود .

مهندس پیرامون افزود : به دلیل  بستن شیرگاه های قبل و بعد از رودخانه و تخلیه کامل خط در این مقطع خوشبختانه هیچگونه نشت نفت در این حادثه صورت نگرفت فقط یک نقطه از این خط لوله که نفت تولیدی از میدان لب سفید را به اهواز منتقل می کند دچار فرو رفتگی ، ترک و شکستگی گردید که با حضور هوشیارانه و سریع تیم عملیاتی بلافاصله عملیات ترمیم آغاز گردید .

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان تصریح کرد : با توجه به اینکه سطح اب رودخانه هنوز فروگش نکرده و به آرامش کامل نرسیده عملاً امکان تعمیرات کلی وجود ندارد ولی با توجه به اهمیت استمرار تولید با انجام جوشکاری آسیب دیدگی این خط لوله ترمیم و پس از انجام آزمایش های مربوطه وحصول اطمینان ، جریان نفت بار دیگر در این خط لوله برقرار گردید .

12 (2)12 (1)

یادآوری می نماید شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجد سلیمان با دارا بودن ۲۷۰۰۰ کیلومتر مربع حوزه عملیاتی و وجود رودخانه های پرآب و دائمی همچون کارون ، دز ، کرخه ، کشکان و دریاچه سدهایی همچون شهید عباسپور ، مسجدسلیمان ، گتوند ، بالا رود ، دز و کرخه در حوزه عملیاتی اش که عبور خطوط لوله انتقال نفت را از مسیرهای کوهستانی و یا مشرف به رودخانه های دائمی اجتناب ناپذیر می سازد بیش از سایر شرکت های نفتی در معرض خطرات سیل است.